Euroopa Liidu suurima aktsiisimääraga Soome kavatseb veelgi tõsta tarbimismakse. Eesti ettevõtete hinnangul säilitab see nende konkurentsivõimet ning meelitab Soome turiste ostma Eesti toodetud maiustusi ja alkoholi.
Riigivõla kasvu ja eelarve puudujääki ohjeldada püüdev Soome valitsus tõstab tarbimis- ja alandab ettevõtlusmakse, vahendas Yle. Portaali andmeil tõstetakse alkoholi-, maiustuste-, tubaka- ja elektrimaksu. MTV3 andmeil teevad valitsuserakonnad eelarves 600 miljoni euro ulatuses muudatusi, millest pool on kärped ja teine pool maksutõusud.
Saku Õlletehase tegevjuhi Margus Kasteini sõnul on see riigi enda maksupoliitika valik. "Ei saa olla sinisilmne ja loota, et avatud piiridega Euroopa Liidus tarbijad ei tee ratsionaalseid otsuseid. Norrakad käivad Rootsis ja Põhja-Soomes õlut ostmas," kirjeldas ta.
Kasteini sõnul toob kõrge aktsiisimäär Soomele küll palju tulu, aga ei ole mingi üllatus, et Soome tarbijad otsivad odavamaid alternatiive.
Kuidas kommenteerivad Soome kavatsetavat aktsiisitõusu teised Eesti kaupmehed, loe Äripäeva paberlehest.
Autor: Alyona Stadnik, Kiiev, Ave Lepik
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
President Toomas Hendrik Ilves ei pea Soome maksulangetust Eesti ettevõtlusmaksudele otseseks ohuks.
Soome valitsuse 21. märtsil mahahõigatud maksureform, mis ühe silmapaistvama sammuna kärbib järsult ettevõtte tulumaksu (24,5 protsenilt 20 protsendile), on riigis vallandanud vihase debati.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.