Suurettevõtja ja tööandjate keskliidu volikogu esimees Jüri Käo on maksuameti käibemaksuideede suhtes ülikriitiline.
"Neid ettepanekuid vaadates tekib tunne, et kogu Eesti tegeleb käibemaksupettustega," ütles Käo. Ta nentis, et taoliste muudatustega hakkaksime looma kahtlustuste riiki, kus on eeldus, et kõik rikuvad seadusi.
"Me ei saa ühe sektori või veel hullem, mõne ettevõtja skeemitamise tõttu hakata uusi kohustusi laduma kogu ettevõtlusele," ei jaga Käo maksuameti ettepanekutele vähimatki toetust. Käo sõnul ei näe ta põhjust, miks peaks ettevõtja kõigist oma tehingupartneritest maksuametile teada andma.
Maksuamet pakub kolmapäevases Äripäevas käibemaksupettustega võitlemiseks välja kaks radikaalset ideed, mis pööraks maksukogumise peapeale. Maksuameti ettepanek on, et käibemaks hakkab tulevikus enne ettevõtjani jõudmist liikuma läbi maksuhalduri konto ja amet pääseb ligi ettevõtjate kõigi tehingute infole.
Seotud lood
Hulgikaubandusega tegeleva Paintlines OÜ üks omanikest Andre Kalmus peab maksuameti maksureformi vajalikuks, kuna tema hinnangul tegelevad pooled Eesti ettevõtjad pettustega.
Eelmisel aastal tekitasid ettevõtted riigile 222 miljonit eurot käibemaksukahju, vahendas esialgseid andmeid maksu- ja tolliamet.
Praegune Danske Banki Eesti filiaali ja endine maksu- ja tolliameti juht Aivar Rehe rääkis, et toetab käibemaksu kogumise reformimisel tasakaalu otsimist, ta tõi välja, et pigem tuleks majanduskasvu soodustada, siis oleks ka maksutulu rikkalikum ja rasvasem.
Ettevõtja Jüri Mõis meenutab ajakirja Gentleman märtsinumbris kahe aasta tagust halba kogemust maksuametiga, mil K-Komando tema kontori läbi otsis.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.