Ivo Parbuse, Elmar Sepa ja teiste Tallinna linnaplaneerimise pistiseasjaga seotud isikute toimik näitab, et kohtusaali jõudis vaid tühine osa laiast ja pikalt toiminud korruptsiooniskeemist.
Peategelased said küll karistada, kuid tõenäoliselt võis nii mõnigi pistise abil oma projekti edendanud kinnisvaraarendaja kergendatult hingata.
Parbuse ja Sepa kohtutoimikus on üks huvitav dokument. See kajastab sularahakandeid Parbuse või tema lähikondsete pangakontole ja võrdleb neid detailplaneeringute menetluskuupäevadega, mille vastu Parbus erilist huvi üles näitas. Huvitav on see selle poolest, et enamik selles dokumendis esitletud kinnistutest kohtusaali ei jõudnud.
Kus need kinnistud asusid ja kellele need kuulusid, loe pikemalt tänasest Äripäeva kaaneloost.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kolm aastat tagasi kaebas Tallinna linnavalitsus Äripäeva kohtusse seoses lehes avaldatud artiklitega, milles linnavalitsuse hinnangul väideti, nagu käiks Tallinnas korruptiivne tegevus linnavalitsuse teadmisel ja heakskiidul.
Äripäev võitis Tallinna linnaga peetava kohtuvaidluse ka ringkonnakohtus. Varem oli Äripäev saanud võidu esimeses kohtuastmes, kuid linnavalitsus kaebas selle otsuse edasi.
Tallinnas ehitatakse 20korruselist kõrghoonet, mille rajamiseks vajaliku detailplaneeringu kiirendamiseks andis Tallinna Farmaatsiatehas Ivo Parbusele pistist.
Raepress teatas vastuseks Äripäeva küsimustele, et hagi ajalehe vastu on koostamisel ning selle esitamisest kohtule teavitatakse ka meediat.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.