Reformierakonna sisevalimiste rikkumisi uuriva töörühma juhi Väino Linde sõnul on Viljandimaal kinnitust leidnud 24 rikkumist.
"Lisaks tuvastatud sisevalimiste rikkumistele Lääne-Virumaal, Võrumaal ja Viljandimaal täiendavaid kahtlusi rikkumiste osas ei ole. Töörühm asub koostama uurimise lõppraportit, mille esitame sel laupäeval Tallinnas kogunevale erakonna volikogule," ütles Linde.
Tema sõnul peavad kõik rikkumiste toimepanemisega seotud isikud vastutama ja Reformierakonnast lahkuma. "Nagu olen ka varem öelnud, et töörühma poolt vaadates on selle halva loo juures positiivne see, et teo toimepanijad kahetsevad siiralt ja on tõe selgitamisele aktiivselt kaasa aidanud," lausus Linde erakonna pressiteate vahendusel.
"Lõppraportile lisaks esitame erakonna volikogule ka oma mõtted, kuidas võiks tulevikus sisehääletused toimuda. Kindlasti peab endiselt jääma oluliseks eesmärk kaasata võimalikult palju erakonnakaaslasi otsustamisse, tagades ka elektrooniliste kanalite kaudu tehtava valiku turvalisus. Lõpuks saime neile rikkumistele jälile just tänu sellele, et elektroonilistel kanalites toimuv on kõik logitud, pabersedelitega oleks see pea võimatu olnud," märkis Linde.
Viljandimaa arendusjuht Ott Kukk vabandas erakonnakaaslaste ees. "Vedasin alt oma tööandjat ja oma maakonda. Kui üldse püüda selgitada, siis oli selleks lihtsalt inimlik ajapuudus. Maakonnas oli meililistides juttu, et püüame ikka ise olla ka tublid ja võimalikult paljud inimesed hääletama saada. Nägin, et see ei õnnestu ja püüdsin nii oma tööd kiiremini teha. See oli viga ja mul on väga kahju. Loodan, et minu siiras vabandust võetakse arvesse. Kinnitan ka avalikult, et seda ei palunud mul teha ei minu tööandja ega nõudnud ükski kandidaat," sõnas ta Reformierakonna pressiteates.
Kokku tuvastas Reformierakonna töörühm sisevalimistel 71 rikkumist kolmes maakonnas – Lääne-Virumaal, Võrumaal ja Viljandimaal. Kõik Lääne-Virumaa rikkumistega seotud hääled ja osa ka Võrumaa häältest läksid töörühmale antud selgituste kohaselt eelmisel nädalal erakonnast välja arvatud Kristiina Ojulandile. Seega on manipuleeritud 2,1% praegusele juhatusele antud häältega. Kokku anti Reformierakonna sisevalimistel 1494 häält.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Partokraatiast on saanud Eesti demokraatia olulisim pidur. Parteid, mille kaudu viiakse valitsuses, riigikogus ja omavalitsustes ellu poliitikat, mis kujundab meie elu kõige kõrgemal, nn metatasandil, on muutunud Eesti riigi arengu kõige suuremaks takistuseks. Et seda muuta, on vaja parteide toimimiskultuuri seestpoolt muuta. Kuidas seda teha, küsib arvamustoimetaja Vilja Kiisler.
Täna Reformierakonnast välja visatud Kristiina Ojuland tunnistas pärast juhatuse koosolekut ajakirjanikele, et on pettunud.
President Toomas Hendrik Ilves ütles parteijuhtidega kohtumise järel, et Reformierakonna uus skandaal ületas kõik taluvuspiirid. Samas oleks erakonna hukkamõist lihtsama tee valimine.
IRLi poliitik Andres Herkel jagab Reformierakonnale soovitusi, kuidas sisevalimiste pettuse skandaalist välja tulla.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.