USS Security suuromanik Urmas Sõõrumaa ütles Äripäevale, et tänane teadaanne, et G4S omandab telekommunikatsioonifirma STV turvateenuste portfelli, näitab väikeste firmade võimetust valveteenuste turul iseseisvalt hakkama saada.
Sõõrumaa tunnistas, et tegelikult polnud ta STV turvaäri suunast midagi kuulnud.
„Ega sellise kliendibaasiga firmad iseseisvalt ära ei ela. Igal juhul on neil see äri miinustes. Küsimus on selles, kas keegi kasutab mingeid keelatud võtteid, et plussis või vähemalt nullis püsida. Või jõuab kohale arusaam, et mõistlikum on ära müüa,“ kommenteeris mees väikeste turvaettevõtete praeguseid võimalusi.
USS Security hoiab hetkel Eesti valveteenuste turul teist kohta. Sõõrumaa arvas, et paari kuu eest meedias väljakäidud prognoos 30 protsendi turuosa hõivamisest 2013. aasta lõpuks peab ka praegu enam-vähem paika.
„Ega mingit järsku muutumist kuskil toimumas pole. See, kui kuskilt 500 klienti juurde osta, siis ega see turgu ei mõjuta,“ ütles Sõõrumaa.
Samas ta lisas, et USS-is käib pidev töö turuosaluse juurde võitmiseks, seda ka väiksemate firmade omandamise näol. „See eeldab tublit tööd, müüki ja paindlikku lähenemist. Võistupakkumisega turul on kõigil võimalus oma positsiooni parandada,“ lisas ta.
Seotud lood
G4S Eesti ja STV sõlmisid kokkuleppe, mille kohaselt omandab G4S 3. augustil täies mahus STV turvateenuste portfelli.
Urmas Sõõrumaale kuuluva turvafirma USS Security töötajad hakkavad patrullima Tallinna Kopli-liini trammides.
G4Si poolt STV turvaäri ostmine on G4S Eesti juhatuse esimees Priit Sarapuu sõnul hea võimalus kasvatada klientide arvu.
G4S Eesti ja STV teatasid, et on sõlminud kokkuleppe, mille järgi võtab G4S üle STV turvateenuste ärisuuna.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.