Saku Õlletehas AS tegevjuht Margus Kastein ütles, et kuigi tänavuse aasta mai ja juuni müük oli neile päris hea, siis kohalik õlleturg tervikuna on mahuliselt langenud.
„See on trendina murettekitav,“ rääkis ta. Samas tõi ta välja, et hoolimata kohaliku õlleturu kehvast seisust, suutsid nad eelmisel aastal õllemüüki suurendada. See moodustas kõikide jookide müügist umbes kaks kolmandikku. Kõige suurem käibeallikas on neil siiski oma toodete eksport kui ka Carlsbergi grupi sisene müük.
Kastein lubas 2013. aastal käibe kasvu nii kodumaal kui ka eksportturgudel. Saku proovib tema sõnul müüa õlut samas mahus ning veidi suurendada siidri ja longdrinkide müüki. „Tugev kasv 2013. aastal tuleb meil aga karastusjookide müügist, kuigi see on segment, kus me oleme suhteliselt uued tegijad,“ rääkis Kastein, lisades, et näiteks kalja, jäätee ja mahlajookide müügi kasv alates kevadest teeb rõõmu.
Saku Õlletehase käive suurenes eelmisel aastal 17,5 protsenti, küündides 67 604 000 euroni, samas kui kasum mõnevõrra vähenes.
A Le Coq teenis eelmisel aastal 13,05 miljonit eurot puhaskasumit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.