Kuigi Skype'i programmeerisid neli eestlast, ei maininud firma asutaja Niklas Zennström hiljutises raadiosaates nende teeneid ega Eestit kui edukate idufirmade kasvulava.
Ta rääkis Rootsi Rahvusringhäälingule, et peab just Rootsit üheks parimaks kohaks, kus ettevõtlusega alustada ja tegeleda. Hoolimata sellest, et Zennström on 1996. aastast elanud välismaal, on mees veendunud, et väljaspool USA Silicon Valleyt asuvad kõige paremad ja innovaatilsemad tehnoloogiaettevõtted Stockholmis ja Helsingis.
Tehnoloogiamiljardär hindab rootslaste head keeleoskust, aga ka praktilist ja mitte liiga bürokraatliku suhtumist. Samuti kohalikke ülikoole.
Siiski on tal mõned ettepanekud, mis muudaks Rootsi ettevõtluskeskkonna ja ettevõtted veel paremaks. Zennström peab tähtsaks, et noored õpiksid insenerialasid, sest reeglina loovad insenerid just kõige edukamad ettevõtted. Samuti peaks tema sõnul julgustama noori rohkem oma ettevõttega alustama ja välismaal reisima.
Lisaks Zennströmile oli Skype'i asutajate hulgas 2003. aastal taanlane Janus Friis. Kaks aastat hiljem müüsid nad ettevõtte 2,6 miljardi dollari eest eBay'le. Mõne aasta eest osalesid nad Skype'i aktsiate tagasiostmisel ning suure vaheltkasuga Microsoftile müümisel. Zennströmile kuulub riskikapitali firma Atomico, mis on investeerinud 60 IT-firmasse üle maailma.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.