Eesti suurima mööblitootja Bellus Furnitur OÜ tegevjuht Urmas Aun ütles, et kuigi nende ettevõttes konkurentsikeelu lepinguid sõlmitud pole, ei usu ta, et firmast lahkulöövad töötajad suudaksid mööblit müüma hakata.
"Mööbli tegemine on väga lihtne, aga proovige see ka maha müüa," rääkis Aun. Ta lisas, et mööbliturul on konkurents nii suur, et vaevalt keegi läbi suudaks lüüa.
"Tegemist pole ju IT-alaga, kus mõeldakse uusi süsteeme välja, mida konkurentide eest võib-olla varjata tuleb," jätkas ta. "Mööbli tootmine pole jalgratta leiutamine."
Aun märkis, et Bellus Furnitur pole pidanud vajalikuks konkurentsikeelu lepinguid sõlmida, seega lahkumine ja võimaliku konkureeriva firma asutamine pole kuidagi keelatud.
Äripäeva küsib täna firmajuhtidelt, kuidas tagavad nad selle, et töötajad konkureerivaid ettevõtteid ei asutaks.
Seotud lood
Eesti suurim diivanitootja Bellus on kukkunud kahjumisse, ettevõtte juht asutas hoopis oma mööblifirma ning Bellus plaanib mujal Skandinaavias heitlemise kiuste lahkuda Taani turult.
Äripäev uuris pereheitmise tulemusel tekkinud ettevõtteid. Kuigi enamik jäi kidakeelseks, õnnestus kahe palgatöölt lahkunud ja ettevõtjaks asunud inimesega rääkida.
Pindi Kinnisvara nõukogu esimehe Kalev Roosiväli sõnul suudab vaid rahaline hüvitamine ära hoida selle, et töötaja lahkub ja asutab konkureeriva firma.
Raske on öelda, kui palju on mesilaste uurijad analüüsinud taru siseelu enne pereheitmist. Et kas minekul mesilasema teeb enne oma „kambaga“ lahkumist ka palju ettepanekud töökorralduse muutmiseks või uute korjemeetodite kasutusele võtuks. Ettevõtete pereheitmises on aga eriarvamustel omanike endi või siis omanike ja (juhtivate) töötajate vahel kindlasti kandev roll.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.