Tartu Ülikooli makroökonoomika professori Raul Eametsa sõnul Eesti majandus teises kvartalis sisuliselt ei kasvanud, sest meie majandusele olulises Soomes jätkub järsk majanduslangus.
"Võrreldes selle aasta esimese kvartaliga oli kasv 0,1 protsenti – sisuliselt kasvu ei olnudki," ütles ta
ERRile ning lisas, et "selle aasta majanduskasv tulebki tagasihoidlikum, kui alguses eeldati".
Eametsa hinnangul võivad majandusnäitajad kolmandas kvartalis mõnevõrra paraneda, sest suvel Eestis puhanud inimesed jätsid oma raha kodumaale. "Ma arvan, et kolmas kvartal nii tagasihoidlik ei tule nagu teine kvartal," ütles Eamets.
Kuna Soomes jätkub järsk majanduslangus ja kosumist ennustatakse põhjanaabritele alles aastate pärast, pole Eametsa sõnul ka Eestil põhjust niipea majanduse kasvamist loota.
Eesti sisemajanduse koguprodukt kasvas statistikameti andmeil tänavu teises kvartalis eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes 1,3 protsenti ning esimese kvartaliga võrreldes 0,1 protsenti. Esimeses kvartalis oli möödunud aasta lõpuga võrreldes majanduslangus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesit majandus kasvas tänavu teises kvartalis 1,3% võrra. See jäi oluliselt alla sellele, mida ootasid analüütikud.
Rahandusminister Jürgen Ligi tunnistas, et II kvartali majanduskasv teda ei rahulda, kuid II poolaastast loodab ta rohkem.
Oodatust nõrgema teise kvartali majanduskasvu tõttu tuleb SEB pangal ilmselt allapoole korrigeerida ka SKP aastakasvu prognoosi, ütles panga majandusanalüütik Ruta Arumäe.
Eesti olulisemate kaubanduspartnerite nõrkus pärssis välisnõudluse ja seeläbi sisemajanduse koguprodukti kasvu, ütles Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.