Rahandusminister Jürgen Ligi tunnistas, et II kvartali majanduskasv teda ei rahulda, kuid II poolaastast loodab ta rohkem.
"Eks ta õnnetuks natukene teeb, aga tegelikult olemegi lootnud teisele poolaastale rohkem. Kuigi ka see esimene pole päris see, mida tahtsime," ütles Ligi ERRi raadiouudistele.
Ministri sõnul mõjutab meie kasvu mujal maailmas toimuv ja arenenud majanduste kasvu pidurdamine on teemaks mitmel pool rahvusvahelistes analüüsides.
Kodumaine müük pole tema sõnul halb, kuid kõige nõrgema sektorina paistab silma ehitus, mille nõrk tulemus seotud tema sõnul ehitiste kehva kvaliteediga ja see on inimesed ära hirmutanud.
Statistikaamet teatas täna, et esialgseil hinnanguil kasvas Eesti majandus II kvartalis 1,3% võrra võrreldes mullu sama ajaga ning 0,1% võrra tänavu esimese kvartaliga võrreldes.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti oodatust aeglasem ning Läti kiire majanduskasv võib lõunanaabrid meist rikkamaks teha.
Tartu Ülikooli makroökonoomika professori Raul Eametsa sõnul Eesti majandus teises kvartalis sisuliselt ei kasvanud, sest meie majandusele olulises Soomes jätkub järsk majanduslangus.
Eesti olulisemate kaubanduspartnerite nõrkus pärssis välisnõudluse ja seeläbi sisemajanduse koguprodukti kasvu, ütles Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja.
Viimased kolm aastat kestnud elanike tarbimisjulguse kasvutrend võib olla pöördunud.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.