Tallinna linnavalitsus kiitis heaks detailplaneeringu algatamise, mis lubab Tartu maantee äärde ehitada kuni kolm 14-korruselist ärihoonet.
Kuigi Peterburi tee 1 ja 1a ning Tartu mnt 87e kinnistute omanikud esitasid linnale 2009. aastal ise taotluse uue detailplaneeringu algatamiseks, arvasid nad, et tegelik ehitustöö läheb lahti alles 10-20 aasta pärast.
Ühele kruntidest ehitati viis aastat tagasi Lexuse autosalong. Luksusautosid müüva Unelmauto OÜ tegevdirektor Taavi Lepik ütles, et nemad küll lähiajal oma praegust hoonet lammutama ei hakka. "Me ei ole tormamas mitte kuhugi, ka linnal võtab detailplaneeringu menetlemine tavaliselt mõne aasta aega. Meie kliendid ei pea kartma, et homme meid siin enam pole," ütles ta.
Sellest hoolimata peab Lepik piirkonda perspektiivikaks. "Asukoht on ju väga hea ja ma saan aru, et linnal on huvi ja oma visioon, kuidas piirkonda arendada," leidis Lepik.
Kinnisvarahaldusfirma Replanta OÜ omanik Rein Pikkat rääkis, et tema ei tea uue detailplaneeringu algatamise kohta midagi. Firmale kuulub Tartu mnt 87a krundil kauplus ja ärihoone. "Meil ei ole samuti mitte midagi plaanis, vähemalt praegu. Vaevalt me lähitulevikus seal midagi korraldame," selgitas Pikkat. Ta lisas, et põhiline initsiatiiv nelja aasta eest uue planeeringu algatamiseks tuli GF Anapol OÜ poolt, mis müüb kõrvalkrundil keevitustarvikuid.
GF Anapoli üks omanikke Raul Välling väitis, et taotluse esitamine oli siiski kõigi ühine soov. Ta leidis, et kui Sikupilli naabruses laiuvat kinnistut juba arendama hakata, tuleks seda teha koos ja üheaegselt. Mehe sõnul saaksid nad esialgse eskiisi järgi rendipinda oluliselt juurde, samas ei oska ta öelda, kuna ehitustegevusega alustatakse.
Välling kiitis krundi asukohta. "Kauabamajad on ümberringi, hea ühistransport ja lennuväli - kõik see teeb sellest linna parima ristmiku," märkis ta.
Loe lähemalt juba tänase Äripäeva paberlehest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”