USA aktsiaturud lõpetasid päeva esimest korda selle nädala naftatootjate eestvedamisel plussis.
USA sõjaväeline sekkumine Süüria konflikti püsib jätkuvalt aktuaalne. Valge Maja kinnitusel on rünnakute planeerimise asjus konsulteeritud oma NATO liitlaste ja Araabia maadega, vastuseks Süüria keemiarünnakutele eelmisel nädalal mis tappis sadu tsiviilisikuid.
Investorite ootusärevuse tulemusena jõudis nafta hind täna kahe aasta kõrgeimale tasemele, kui WTI hind tõusis üle 110 dollari barreli eest. “Kui ka Iisrael kaasatakse konflikti või kui kriis laieneb ka teistesse regiooni riikidesse, siis on suur oht, et naftaga seotud tarned on tõeliselt häritud mõnda aega,” selgitas investorite kartusi Tyche Capital Advisorsi juhtfiguur Tariq Zahir.
Dow Jonesi indeksit vedasid Exxon Mobil ja Chevron ning indeks lõpetas päeva 14 824 punktil ehk 0,3% plussis.
S&P 500 kerkis energiasektori toel 0,3%, 1634 punktini ja Nasdaq jõudis kerkida 0,4% ja lõpetas päeva 3593 punktil.
Kulla hind tegi 3 dollarilise kukkumise ja jõudis 1417 dollari tasemele.
Seotud lood
Süüria on viimastel nädalatel saanud naftaturul palju tähelepanu, kuid naftakauplejate ja rafineerijate pilgud on suunatud Liibüale, mille tootmine on teinud suure languse.
Eesti on varasemalt panustanud Süüria põgenike abistamisesse ning jätkab seda tegevust ka nüüd, ütles välisminister Urmas Paet tänasel valitsuse pressikonverentsil.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.