Süüria on viimastel nädalatel saanud naftaturul palju tähelepanu, kuid naftakauplejate ja rafineerijate pilgud on suunatud Liibüale, mille tootmine on teinud suure languse.
Financial Times kirjutas, et Liibüa päevane naftatoodang on langenud 1,4 miljonilt barrelilt 250 000 barrelini, kuna streikivate tööliste tõttu on suur osa sadamatest ja naftaväljadest suletud. Liibüa naftatoodang moodustab kogu maailma toodangust (90 miljonit barrelit päevas) väikese osa, kuid kõrgema kvaliteediga naftaturul mängib Liibüa palju tähtsamat ning kriitilisemat rolli.
Kuigi Süüria mõjutab naftaturge psühholoogiliselt (naftahind kerkis kiiresti, kui öeldi, et lääneriigid asuvad Süüriat ründama), siis tegelik pakkumise vähenemine tuleb Liibüast.
Seotud lood
Kulla hind on täna langenud ligi 1,4%, kuna Suurbritannia parlament lükkas Süüria ründamise eelnõu tagasi.
USA aktsiaturud lõpetasid päeva esimest korda selle nädala naftatootjate eestvedamisel plussis.
Reuters tegi üherealise uudise, kus kirjutab allikaid avaldamata, et lähipäevil on oodata Lääne jõudude rünnakut Süürias.
Naftahinnad hakkasid kukkuma pärast seda, kui Briti parlament ei andnud rohelist tuld sekkumaks Süüria režiimi ja Bashar al-Assadi vastu.
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.