Eesti on varasemalt panustanud Süüria põgenike abistamisesse ning jätkab seda tegevust ka nüüd, ütles välisminister Urmas Paet tänasel valitsuse pressikonverentsil.
"Me anname jätkuvalt humintaarabi ja tegeleme põgenike olukorra leevendamisega oma ekspertidega," märkis Paet.
Välisminister kinnitas, Eestil plaani sõjaliselt Süüria konflikti sekkuda ei ole.
"Eile toimus NATO koosolek, kus USA andis edasi oma informatsiooni ja võimalikud edaspidised sammud. Kahepoolselt ei ole USA Eesti poole pöördunud.Ühtegi missiooni ei ole välja kuulutatud," sõnas Paet.
Ta pidas kahetsusväärseks olukorda, kus ÜRO ei ole suutnud viimaste aastate jooksul Süüria osas otsust teha. Venemaa ja Hiina esindajad lahkusid kolmapäeval ÜRO Julgeolekunõukogu istungilt, kus oli arutluse all Suurbritannia koostatud Süüria-teemalise resolutsiooni eelnõu.
Seotud lood
Süürial kriisil on piisavalt potentsiaali põhjustamaks suuri majanduslikke tagajärgi, ütles täna senaator John McCain CNBC-le.
Parlamendilt sõjaliseks sekkumiseks loata jäänud Suurbritannia asemel võib USA liitlaseks võimalikus rünnakus Süüria vastu saada Prantsusmaa.
Venemaa kaitseministeeriumi andmeil avastas nende radar kahe ballistilise objekti väljatulistamise suunaga Vahemere idaosa suunas.
Naftahinnad hakkasid kukkuma pärast seda, kui Briti parlament ei andnud rohelist tuld sekkumaks Süüria režiimi ja Bashar al-Assadi vastu.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.