Juulis kerkisid tarbijahinnad Jaapanis kiireimas tempos 2008. aasta juulist, mis on julgustav märk, et Jaapani keskpanga erakorralised meetmed 15 aastat väldanud deflatsioonist välja murdmiseks on tulemusi andmas.
Jättes arvestamata värsked toiduained, kerkisid tarbijahinnad juulis aastatagusega võrreldes 0,7%, teatas Jaapani statistikaamet.
"Jaapan hakkab jõudma reaalsesse inflatsiooni," kommenteeris agentuurile Bloomberg Royal Bank of Scotlandi analüütik Junko Nishioka.
Hinnatõusu kannustas energiakulude kasv pärast Jaapani tuumareaktorite seiskamist Fukushima õnnetuse järel. Seda lisaks Jaapani keskpanga erakorralistele meetmetele rahapakkumise suurendamiseks, mis on aidanud Jaapani majandusel kolm viimast kvartalit kasvukursil püsida.
Kui lisaks värsketele toiduainetele jätta kõrvale ka energiahindade tõus, siis hinnad juulis alanesid, kuid alanemise tempo on aeglustunud.
Jaapani majanduse toibumise võib aga uuesti kraavi pöörata valitsuse plaan tõsta käibemaksu, et hakata vähendama riigi suurt võlakoormat. Jaapani keskpanga asekuberner hoiatas sel nädalal, et keskpanga erakorralise rahapoliitika toimimiseks on vaja rohkem aega, et hindade ja palka tõus saaks kindlamale alusele.
Jaapani keskpank on veel kaugel oma kevadel seatud sihist deflatsioonist otsustavalt välja murda ja õhutada inflatsioon Jaapani majanduses 2%-le.
Seotud lood
Jaapani peaminister Shinzo Abe otsutab käibemaksu tõstmise oktoobri algul, vahendab Bloomberg majandusministrit Akira Amarit.
Jaapan korrigeeris II kvartali majanduskasvu kiiremaks, vahendab Bloomberg.
Jaapani peaminister Shinzo Abe plaanib esimest korda 1997. aastast käibemaksu tõsta, lootes, et seekord läheb teisiti - toona vajus maailma suuruselt kolmas majandus tagasi langusesse ning peaminister Ryutaro Hashimoto jäi ametist ilma.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.