Jaapani peaminister Shinzo Abe otsutab käibemaksu tõstmise oktoobri algul, vahendab Bloomberg majandusministrit Akira Amarit.
Abe otsustab hiljemalt enne 7. oktoobril Indoneesias toimuvat Aasia majandusfoorumi algust, ütles eile Amari NHK telekanalis.
Täna algavad kohtumised äriliidrite, akadeemikute ja poliika tegijate vahel, et kaaluda, kas Jaapani majandus on piisavalt tugev, et kannatada välja maksutõusu. II kvartalis kasvas Jaapani majandus esimesel lugemisel 2,6%, mida rahandusminister Taro Aso tõi toetuseks maksutõusu tarvis.
Amari ütles läinud nädalal, et valitseb vaadete hea tasakaal, viidates Abe nõustajatele Etsuri Honda ja Koichi Hamadale, kes on ettevaatlikud selle maksutõusu suhtes.
Aprillis peaks tõusma käibemaks praeguselt 5 protsendilt 8 protsendile, kuid Abe võib seda edasi lükata või maksutõusust loobuda, kui ta jõuab järeldusele, et majandus ei kanna selle mõju välja. Abe arvestab ekspertide paneeli vaateid ning II kvartali üleloetud majanduskasvu numbrit, mis avaldatakse 9. septembril.
Amari ütles, et Abe võib ka otsuse langetamisel kasutada 1. oktoobril avadatavat Tankani äri kindlustunde küsitluse tulemusi.
Ajalehe Nikkei avaldatud küsitlus näitas, et 17% vastanutest pooldavad plaanitud maksutõusu, kuid 55% vastasid, et kuigi seda tuleb tõsta peab valitsus olema paindlik nii ajastuse kui maksutõusu suuruse osas. 24% olid maksutõusu vastu.
Seotud lood
Jaapani peaminister Shinzo Abe võttis täna ette pretsedenditu sammu, mida tema eelkäijad pole julgenud teha enam kui 15 aastat – tõsta käibemaksu, et piirata valitsuse aina kasvavat võlga.
Juulis kerkisid tarbijahinnad Jaapanis kiireimas tempos 2008. aasta juulist, mis on julgustav märk, et Jaapani keskpanga erakorralised meetmed 15 aastat väldanud deflatsioonist välja murdmiseks on tulemusi andmas.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.