Parlamendilt sõjaliseks sekkumiseks loata jäänud Suurbritannia asemel võib USA liitlaseks võimalikus rünnakus Süüria vastu saada Prantsusmaa.
"On vähe riike, mis on suutelised sekkuma," ütles Prantsusmaa president Francois Hollande intervjuus ajalehele Le Monde. "Prantsusmaa on üks neid riike ja selleks valmis," vahendas agentuur Bloomberg.
Prantsusmaa toetab Süüria karistamist keemiarelva kasutamise eest ning on valmis tegutsema ka ilma patiseisus ÜRO julgeolekunõukogu heakskiiduta.
Prantsusmaa president on armee ülemjuhataja ega pea enne sõjategevuse alustamist parlamendiga konsulteerima.
Saksamaa valitsus välistas täna sõjalise sekkumise. Saksamaa loodab, et ÜRO julgeolekunõukogu lepib kokku üksmeelse vastuse väidetavale keemiarelva kasutamisele Süürias, ütles täna Saksmaa kantsleri Angela Merkeli pressiesindaja Steffen Seibert.
Seotud lood
Venemaa kaitseministeeriumi andmeil avastas nende radar kahe ballistilise objekti väljatulistamise suunaga Vahemere idaosa suunas.
Eesti on varasemalt panustanud Süüria põgenike abistamisesse ning jätkab seda tegevust ka nüüd, ütles välisminister Urmas Paet tänasel valitsuse pressikonverentsil.
Täna Peterburis algav G20 riikide tippkohtumine hakkab arutama olukorda maailma majanduses, kuid sündmuse riskivad varjutada pinged Süüria ümber ning USA presidendi ja tippkohtumist võõrustava Venemaa presidendi üha jäisemad suhted.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.