Naftahinnad hakkasid kukkuma pärast seda, kui Briti parlament ei andnud rohelist tuld sekkumaks Süüria režiimi ja Bashar al-Assadi vastu.
Brent toornafta barreli hind langes 114 dollarini, U.S. light toornafta 106,75 dollarini. Briti parlamendis hääletas eelnõu poolt 272 ning vastu 285 saadikut. „Briti parlament, mis peegeldab inimeste vaateid, ei soovi näha sõjalist sekkumist,“ ütles Briti peaminister David Cameron, vahendas Bloomberg.
Lääne luureandmetel kasutas al-Assad eelmisel nädalal keemiarelva, mille tõttu sai surma üle 1300 inimese.
Aasia börsidel olid täna erinevad meeleolud. Nikkei tõusis kauplemispäeva alguses 1,2 protsenti, kuid kukkus siis 0,5 protsenti miinusesse. Korea Kospi tõusis 0,5%, Shanghai börs 0,4%.
Täna teatavad majandustulemused Prantsuse investeerimisfirma Bollore, reklaamifirma Havas ning jaemüüja Hermes International.
Seotud lood
Süüria on viimastel nädalatel saanud naftaturul palju tähelepanu, kuid naftakauplejate ja rafineerijate pilgud on suunatud Liibüale, mille tootmine on teinud suure languse.
Venemaa kaitseministeeriumi andmeil avastas nende radar kahe ballistilise objekti väljatulistamise suunaga Vahemere idaosa suunas.
Kulla hind on täna langenud ligi 1,4%, kuna Suurbritannia parlament lükkas Süüria ründamise eelnõu tagasi.
Eesti on varasemalt panustanud Süüria põgenike abistamisesse ning jätkab seda tegevust ka nüüd, ütles välisminister Urmas Paet tänasel valitsuse pressikonverentsil.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.