Hiljuti võeti vahi alla Äripäeva Rikaste TOPi liige ärimees, keda kahtlustatakse suurejoonelise maksupettusega tegelenud kuritegeliku ühenduse juhtimises.
Mõne nädala eest teatas maksu- ja tolliamet, et juuli lõpus toimus kriminaalmenetluse käigus üheaegselt 17 läbiotsimist ning maksukuriteos kahtlustatavatena peeti kinni seitse inimest, kellest kaks võeti vahi alla. Äripäeva andmeil oli üks vahistatutest Oleg Belokrõlov, keda kahtlustatakse maksupettusega tegelenud vähemalt 12-liikmelise kuritegeliku ühenduse juhtimises.
Teine vahistatu on praeguseks prokuröri korraldusel vabastatud ning uueks tõkendiks määrati talle elukohast lahkumise keeld, kuna prokuratuuri teatel ei olnud kahtlustatava kinnipidamine uurimise läbiviimiseks enam vajalik. Kahtlustuse järgi jäi uuritavate petuskeemide tõttu riigil eelmise aasta aprillist kuni selle aasta juulini saamata kaheksa miljonit eurot käibemaksu.
Kireva minevikuga Belokrõlovil pole see esimene kord trellide taga istuda, nii on tema eluloos ka ligi kolme ja poole aasta pikkune viibimine Usbekistani vanglas. Nagu ta aastate eest ajakirjale Kroonika rääkis, oli see karistus väga keeruliste finantsoperatsioonide kombinatsiooni eest.
Linna vahel kalli Bentleyga ringi sõitev Belokrõlov jõudis eelmisel aastal esmakordselt Äripäeva Rikaste TOPi, jagades 4,7 miljoni euro suuruse varaga edetabeli 489. kohta. Paari aastaga on temaga seotud firma Adrian Arendus OÜ majandustegevus kasvanud lausa kümme korda. Kui 2010. aastal oli ettevõte müügitulu veel 10,8 miljonit eurot, siis mullu küündis see juba üle 107 miljoni euro.
Seega peaks Belokrõlov 30. septembril ilmuvas Äripäeva Rikaste TOPis olema jõudsalt ettepoole tõusnud.
Loe edasi juba tänase Äripäeva paberlehest.
Seotud lood
Kütusemaffia juhtimises süüdi mõistetud Oleg Belokrõlov mängis maksuametile ninanipsu, kirjutab Eesti Ekspress.
Harju maakohus mõistis kokkuleppemenetluses süüdi suurejoonelise käibemaksupettusega tegelemiseks kuritegeliku ühenduse loonud Oleg Belokrõlovi ja tema üheksa kaasosalist, kelle tegevuse tõttu jäi riigil saamata üle 30 miljoni euro.
Rahandusminister Jürgen Ligi tutvustas kolme sammu, millega riik käibemaksupettusi vähendama hakkab.
Ulatuslikud maksupettused kütuseäris on viimastel aastatel pääsenud Äripäeva veergudele hirmutava regulaarsusega. Korduvalt oleme kirjutanud petturite vahistamistest, järjest keerulisematest skeemidest, riigikassasse laekumata jäävatest miljonitest eurodest, kirjutab ajakirjanik Piret Reiljan.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.