Kvartaalses võrdluses olid euroalal Portugali järel kiireima majanduskasvuga veel Soome ja Saksamaa, kus SKP kasvas juhul 0,7%. ELis tervikuna näitas sama kiiret kasvu ka Suurbritannia ja Leedu majandus. Kõige suuremas languses oli Küprose majandus 1,4%ga.
Aasta baasil euroala SKP siiski kahanes 0,5%, ning languses oli ka kvartaalses võrdluses liidriks läinud Portugali SKP.
Euroala riikidest kasvas aasta baasil kõige kiiremini Eesti SKP, 1,4%. ELis tervikuna olid kiireima kasvuga Läti ja Leedu majandus, vastavalt 4,3% ja 4,2%ga. Suurim langus oli Küprosel ja Kreekas, vastavalt 5,2% ja 4,6%.
"Näeme esimesi toibumise märke pärast pikka majanduslangust, mis on olnud väga valus eelkõige euroala ääreriikides," kommenteeris agentuurile Bloomberg Berenberg Banki ökonomist Robert Wood. "Ilmselt kuni tuleva aasta lõpuni ei kiirene kasvutempo sedavõrd, et töötuse määra alanema hakkaks," lisas ta.
Töötuse määr püsis juulis euroalal rekordilisel 12,1% tasemel.
Homme avaldab Euroopa Keskpank oma uue majandusprognoosi. Eelmise prognoosi järgi kahaneb euroala SKP tänavu 0,6%, enne kui tuleval aastal majanduskasv taastub.
Juuli alguses ütles Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi, et euroala majandusaktiivsus stabiliseerub ja toibub selle aasta jooksul, ehkki aeglases tempos. Samal päeval kinnitas Draghi, et keskpank plaanib euroala enim jälgitud baasintressi määra hoida rekordmadalal veel pikalt ega välista ka uut intressikärbet.
Seda võimaldab madal inflatsioon, mis on püsinud allpool Euroopa Keskpanga sihiks seatud 2% taset seitse kuud järjest.