Miks mitte teha lennusadama muuseumist üks suur idufirmakeskus ja käivitada üüratu turunduskampaania, mis kutsuks ettevõtjaid ja andekaid arendajaid Eestisse tasuta büroopindadele töötama, küsib idufirmade kiirendi Startup Wise Guys asutaja Mike Reiner Arengufondi tänavuses mõtteraamatus.
„See on provotseeriv küsimus, mida olen viimase aasta vältel valitsuse ja ettevõtjatega suheldes pidevalt korranud, kui teemaks on ettevõtluse edendamine Eestis. Lõputute vaidluste asemel pisialgatuste üle tuleb meil keskenduda uudsetele ja julgetele meetmetele,“ märgib Reiner ja selgitab, et 1,3 miljoni elanikuga Eesti on liiga väike, et olla atraktiivne turg - siin on arendajaid nii vähe, et isegi kohalikel ettevõtetel on nende leidmisega tegemist.
Reineri sõnul on vaja investeerida suurde koostöökeskusesse ning selles asuvatesse kontoripindadesse ja käivitada üleeuroopaline või isegi ülemaailmne turunduskampaania, pakkuda andekatele arendajatele ja ettevõtjatele tasuta tööpinda ja taskukohast elamist.
„Kui praegu tuleb Londonis lihtsalt 3000 eurot kuus elamisele magama panna, siis miks mitte kolida kaunisse Tallinnasse ja kulutada vaid murdosa sellest?“ küsib Reiner.
Suur turunduskampaania tooks tema sõnul kaasa hulga rahvusvahelisi taotlusi, mille hulgast saaks valida parimad kandidaadid ja pakkuda neile tasuta büroopinda, majutust ja starditoetust – kas kõike eraldi või koos, sõltuvalt eesmärgist ja motivatsioonist.
„Praegu aga – alustagem välistalentide impordist. On aeg taas kord midagi erilist ette võtta,“ lõpetab Reiner oma üleskutse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna lõpetavad ettevõtted GateMe ja Signwise edukalt Tallinna Teaduspargi Tehnopol inkubatsiooniprogrammi.
Protroni fondist toetust saanud mereseiret lihtsamaks ja kättesaadavamaks muutev Eesti idufirma Flydog on leidnud esimese väliskliendi.
Arengufondi juht Tõnis Arro ütles eile riigikogu ees esinedes, et kasvufaasis ettevõttele võiks anda näiteks aastase käibemaksuajatuse.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.