Citigroupi hinnangul jätkab kuld langust ka järgmisel aastal ning Föderaalreservi üllatusotsus jätkata võlakirjade ostmise programmiga, pole muutnud väärismetalli väljavaadet.
Enne selle aasta lõppu võib kullauntsi hind langeda alla 1250 dollari, kuna USA majandusnäitajad tugevnevad ning investorid ootavad võlakirjade ostmise programmi vähendamist. Citi analüütikud Ed Morse ja Heath Jansen kirjutasid tänases turuülevaates, et kulla keskmine hind saab järgmisel aastal olema 1250 dollarit. Panga eelmine prognoos oli 1405 dollarit.
Pärast Merkeli valimisvõitu on Euroopa suurimatel börsidel erinevad meeleolud. Londoni börs avaneb kergelt miinuses, Saksamaa börs mõni punkt üleval ning Prantsuse börs 7 punkti all.
Täna avaldati HSBC Hiina tehaste aktiivsuse indeks, mis tõusis sel kuul 51,2 punktini. See on kuue kuu kõrgeim tase. Indeksi tõusu toetasid sise- ja välisnõudluse kasv. Aasia börsid reageerisid sellele erinevalt. Hiina Shanghai börs tõusis 1%, Korea Kospi 0,2%. Jaapani Nikkei langes 0,2%, Hongkongi Hang Seng 0,7%.
Seotud lood
Bank of America Merrill Lynch langetas täna 2014. aasta kullahinna prognoosi 17,2% 1294 dollarini untsi kohta.
Majandusteadlane Nouriel Roubini, keda teatakse ka kui „Dr. Doom“, ütles eile, et näeb kullahinnale ja mõnedele arenevatele turgudele langust ning dollarile, USA ja Jaapani aktsiatele tõusu.
Kullauntsi hind võib USA majanduse paranedes ja Föderaalreservi stiimuli vähendamisega kukkuda alla 1000 dollari taseme, kirjutas Bloomberg.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.