Eestlastest Skype'i-loojate investeerimisfirma ASI müüs mullu poole noteeritud aktsiaportfellist, ostis 350 000 tihumeetrit metsa ega teinud riskikapitalli alal ühtegi investeeringut.
"Oleme enamiku ajast pühendanud tänastele portfelliettevõtetele, mis on ettevõtete arvult üpris suur," põhjendas ASI riskikapitali investeeringute juht Margus Uudam. Aasta lõpu seisuga kuulus ASI portfelli 23 ettevõtet: üheksa Ida-Euroopas ja Skandinaavias, viis Lääne-Euroopas, viis Aasias ja neli USAs.
Läbivaadatavate projektide hulk on Uudami sõnul igal aastal stabiilselt 300-400. Tegevusvaldkondadest domineerivad ettevõtte senisest fookusest tulenevalt tarkvaralahendused. Mullu hindas ASI riskikapitali meeskond 332 investeerimisvõimalust. Tõsisemalt kaaluti paari-kolme ettevõttesse investeerimist, kuid erinevail põhjusil tehinguini ei jõutud.
Tänavu on meeskond analüüsinud ca 200 projekti, neist tõsisemalt 4-5. "Kuna tänaseks on portfelliettevõtete arv pärast edukaid eksiteid vähenenud, vaatame avatumalt uutele investeerimisvõimalustele," viitas Uudam osaluste müügile.
Pikemalt loe ASI investeeringutest tänase Äripäeva paberlehest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.