Eesti on väga hea surfikoht - siin saab harrastada nii purjelauda, lohesurfi, lainelauda, SUPi ehk püstist aerutamist kui ka rulasõitu meenutavat skimi.
Toomas Jürjo Aloha Surfist leiab, et Eesti on suurepärane surfi harrastamiseks - rannajoon on pikk ja palju on kohti, kust vette saab. Samuti puhub siin tuult hästi ning hooaeg harrastamiseks kestab aprillist oktoobrini, kui omada õiget varustust. Just sügis on parim aeg surfamiseks, kuna tuult rohkem ning tänu tormidele saab ka ekstreemsust.
Lohe lööb laineid. Jürjo sõnul on hetkel Eestis kõige populaarsem surfiala lohesurf. Viimaste aastatega on see läinud nii massidesse, et seda võib võrrelda lumelauasõiduga. Samas ei jää lohesurfist palju maha ka purjelaud. Jürjo siinkohal leiab, et purjelaud leiab veel tee tagasi massidesse. Keerulisem on Eestis lainelauaga. "Selleks tuleb teada kiirlaevade graafikut ning siis end valmis seada, kui lained tulevad," selgitab naljatledes Jürjo.
Kõige uuemateks Eesti levivateks surfialadeks on aga SUP ning skim. Esimene tähendab paddle laual aeruga püsti sõitmist, mida saab harjutada nii tuulevaiksel päeval ilma nautides kui ka tuulega lainetes ekstreemsust otsides. Skim lauaga saab sõita õhukesel veekihil, näiteks rannajoonel, ning selle otstarve on pigem tuuletul päeval igavuse peletamiseks.
Eesti surfarite seas võib kohata nii kurikuulsaid hipisid kui edukaid ettevõtjaid. Jürjo sõnul sobib ala hästi vaimse töö tegijale. "Merele minnes võtab meri kogu su tähelepanu ning unustad peagi kõik mured," selgitab Jürjo. Joostes või rattaga sõites hakkad ikka tihtipeale töö- või argimuredele mõtlema, merel seda ei juhtu.
Hawaii Expressi omanik ning harrastussurfar Taivo Luik on öelnud tabavalt, et üldiselt on kehv surfipäev parem heast tööpäevast.
Elamus välislainelt. Kui Eesti lainetus enam ei eruta või peletab külm, saab uusi elamusi surfireisilt - seda kas paketina ostes või ise korraldades. Esimese pluss on näiteks laagrite korraldaja Surfhunt juhi Epp Hundi sõnul võimalust teiste alafännidega suhtlemisvõimalus, samas ei tee pakettide ette ostmine reisimist odavamaks, sest ei saa viimase hetke pakkumisi kasutada. "Korraldamata surfireisile minek pole tänapäeval enam probleem. Piisab kui võtad ühendust kohaliku surfiklubiga, saad teada olulise info tuuleolude ja surfivarustuse ning koolitusvõimaluste kohta," selgitas ta. "Sageli teevad surfiklubide ketid koostööd reisifirmadega ja oskavad pakkuda ka häid võimalusi reismiseks."
Kuidas surfimisega alustada, mis maksab välismaale elamuste otsima minek ja milliseid surfialasid saab Eestis harrastada, loe pikemalt reedesest Äripäeva paberelehest.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.