Rumeenia piiril, kus meie süsteem on juba töös, on avastatud oluliselt rohkem piiririkkumisi, kommenteeris president Toomas Hendrik Ilvest riigivisiidil saatev OÜ Defendec juht Jaanus Tamm.
Eesti ettevõtjad on täna koos Ilvesega Rumeenias ning pärast sealsete firmadega kohtumist kommenteeris Tamm, siiani on koostöö rumeenlastega väga hästi sujunud.
"Koos Eesti piirivalvuritega välja töötatud unikaalse tehnoloogia võtsid rumeenlased kasutusele aasta tagasi ja saime just teada, et sellel piiril, kus antud süsteem on juba töös olnud, on avastatud oluliselt rohkem piiririkkumisi. Nii, et meie koostöö siin Rumeenias on olnud vägagi edukas," märkis ta kaubanduskoja pressiteates.
Tamme sõnul sai Defendeci huvi Rumeenia vastu alguse kolm aastat tagasi. "Kuna tarnime riikidele piirikaitsesüsteeme, siis Rumeenia tundus väga hästi sobivat meie unikaalse teenuse kasutusele võtmiseks. Rumeenia on üks ELi välispiiridest, mis teeb temast olulise piirkonna ning meie tehnoloogia ongi loodud eelkõige maismaa piiridele," sõnas ta.
"Olen ka praegu visiidil eesmärgiga, leida siin täiendavaid koostööpartnereid ning suurendada meie tehnoloogia kasutamist," lisas Tamm. "Edasi sõidamegi Moldovasse, kus meil veel koostööpartnerit ei ole, kuid lootus on see antud riigivisiidi raames leida," kinnitas Defendeci juht.
Defendeci esindajad on Eesti presidendi ja valitsuse liikmetega käinud mullu ja tänavu Mehhikos, Indias, Sri Lankal, Kasahstanis, Indoneesias, Lätis, Tadžikistanis ja Aserbaidžaanis.
2006. aastal loodud Defendec arendab traadita sensorvõrgu tehnoloogial põhinevaid jälgimissüsteeme turva- ja militaarsektorile ning infrastruktuuri ettevõtetele. Ettevõtte investorite seas on Ivar Siimar, Guido Kundla, Indrek Kuivallik, Arengufondi investeerimisfirma Smartcap ja Soome ettevõte Captium Oy.
Eelmise aasta lõpu seisuga oli Defendecil kliente rohkem kui kümnes riigis, lisaks üle 20 partneri Ameerikast Aasiani. Mullune müügitulu ulatus 658 000 euroni võrreldes 340 000 euroga aasta varem. Oluliselt suurenenud müügi- ja turunduskulude tõttu oli ettevõte eelmisel aastal 346 000 euroga kahjumis. Tunamullu teeniti 597 000 eurot kahjumit.
Eesti riigipead Rumeenias ja Moldovas saatvasse delegatsiooni kuuluvad ka kaitseministeeriumi kantsler Mikk Marran, kaubandus-tööstuskoja juht Toomas Luman ja "Teeme ära!" esindaja Meelika Hirmo.
Kaubanduskoja juhitud äridelegatsioonis on Allan Aru (Featherie Invest OÜ/Ecometal AS), Mihail Beregoi ja Tiit Vapper (Real Systems AS), Alar Salum (Krimelte AS), Hannes Plinte (Girf OÜ/GOSwift), Kaido Saar (BigBank), Jaanus Tamm (Defendec OÜ) ning Mait Palts ja Liis Lehesalu kaubandus-tööstuskojast.
Seotud lood
Eesti Pank võiks luua Euroopas tavaks oleva registri, kus on kirjas inimeste laenukohustused, ütles Bigbanki juht Kaido Saar.
Rumeenia nisusaak kasvab tänavu 26% ja maisisaak ligi 70% ning adekvaatsete säilitamistingimusteta on põllumehed saagi müügisurve all, vahendab Bloomberg USA põllumajandusministeeriumi hinnangut.
Tehnoloogiat kui sellist ei osta keegi, olulised on selle rakendusevõimalused, rääkis Eesti kõrgtehnoloogiafirma Defendec esindaja Jürgo Preden 14. Pärnu Finantskonverentsil edu toonud ärimudelist.
Eesti Arengufond investeerib targa tolmu ehk arupuru tehnoloogiat arendavasse firmasse Defendec OÜ 1,2-1,5 miljonit eurot.
Kinnisvaraturul on mitmeid põnevaid riike, kuhu Eesti investorid on oodatud. Üks selliseid linnu on Dubai. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annab kinnisvarasse investeerijatele põhjust rõõmustamiseks, ütles Skover Kinnisvara OÜ juht Sanders Skorik.