Eesti kodaniku kaitseks tuleks kasutada kõiki võimalusi, ütles siseminister Ken-Marti Vaher Interpoli tagaotsitavate nimekirjast Eerik-Niiles Krossi eemaldamise soovi kohta.
"Me ei pea õigeks Vene Föderatsiooni aastaid tagasi esitatud tagaotsimistaotluse vahendamist Interpoli poolt. Tahame saada selgitusi, miks alakomisjon muutis eelmisel nädalal üht otsust, millised on need argumendid, ja loomulikult tahame väljendada Eesti riigi seisukohta," ütles Vaher.
Siseminister viitas riigiprokuratuurile, kelle teatel Krossiga seotud juhtumis ei ole Vene Föderatsioon andnud mingit informatsiooni ega olnud koostööaldis. "See annab alust väga tõsiselt väita, et tegemist on poliitiliselt motiveeritud ja fabritseeritud kriminaalmenetlusega, mis iseenesest on aluseks, et Interpol ei peaks vahendama seda tagaotsimistaotlust," ütles Vaher.
Vaherit toetas justiitsminister Hanno Pevkur, kes viitas prokuratuuri andmetele, et puudub piisav hulk tõendeid Krossi kahtlustamiseks või süüdistamiseks. "Kui Vene poolel on täiendavat infot, palun, riigiprokuratuuri kaudu on kõik võimalik," ütles Pevkur, kelle sõnul on senine justiitskoostöö jäänud ühepoolseks.
Vaher lisas, et seni on Eesti pool osutanud soovi koostööks, pakkudes abi tunnistajate küsitlemisel või ütluste võtmisel, kuid Venemaa on sellest keeldunud.
"Sisuliselt ei ole tehtud mingit koostööd," ütles Vaher. "Eerik-Niiles Kross on andnud omalt poolt kõikvõimalikke ütlusi Eesti prokuratuurile ja olnud kättesaadav. Ta ei reduta kuskil, et peaks taga otsima."
Kaitseminister Urmas Paet lisas, et Vaheri isiklik pöördumine ministrina peaks aitama Krossi kui avaliku elu tegelase puhul olukorras venituseta selgust tuua, tuues võrdlusena esile välisminister Urmas Paeti tegutsemise Liibanoni pantvangikriisiga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!