Eesti rahvusvaheline maine vähemalt politseikoostöö valdkonnas on kannatada saanud, sest Eesti pole käitunud Eerik-Niiles Krossi ja Interpoli juhtumis korrektselt, ütles Priit Toobal riigikogus.
Peaminister Andrus Ansipi sõnul pole Krossiga seotud juhtumil Eesti rahvusvahelisele mainele mingit mõju olnud.
Toobali hinnangul pole Eesti käitunud korrektselt, kuna kaks ministrit on ühe kriminaalmenetluse politiseerinud. "Selle juhtumi juures on veel oluline, et prokuratuur on oma seisukoha kujundanud, kui ta siseministrile n-ö memo või kirja saatis, milles palus siseministrit end vaos hoida."
Toobali sõnul oli prokuratuur palunud siseministril jätta kasutamata järgmiseid väiteid: - "Venemaa ei ole teinud uurimisasjas koostööd."- "Venemaa ei ole vastanud Eesti õigusabi taotlustele."- "Krossi süüdistus on alusetu."- "Eesti meelest on Krossi süüdistus poliitiliselt fabritseeritud."
Toobali ütluste järgi on siseminister pidanud end prokuratuurist targemaks ja kõrgemal seisvaks, mis pole õigusriigile kohane käitumine.
Seotud lood
Kaitseministri endise nõuniku, valitsuserakonna IRLi ühe juhi Eerik-Niiles Krossi tagaotsimiskuulutus on Interpoli kodulehelt kadunud.
Pärast kohalikke valimisi õilmitses Reformierakonna väiksema venna tiitlist vaevatud IRL mõnda aega Eerik-Niiles Krossi valimisedu taustal. Tänaseks on Krossist saanud erakonna Achilleuse kand – mees, kelle suhtes püsib pidev tundliku informatsiooni avalikukssaamise oht.
Kaitseminister Urmas Reinsalu palkas nõunikuks erakonnakaaslase Eerik-Niiles Krossi, kellega koostöötamisel ei näe IRLi esimees huvide konflikte.
Praeguste teadmiste põhjal on Interpolil olemas alus Eerik-Niiles Krossi tagaotsitavaks kuulutamisele, vastas peaminister Andrus Ansip riigikogus arupärimisele.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?