Selliste juhtumite puhul peame lähtuma faktidest, mitte tunnetest, sõnas IRLi esimehest kaitseminister Urmas Reinsalu valitsusjuht Andrus Ansipi tänase kommentaari peale.
"Fakt on see, et Eesti õiguskaitseasutused on selles küsimuses oma seisukoha kujundanud enam kui aasta tagasi. Venemaa vahistamistaotlust käsitlevad Eesti õiguskaitseasutused poliitiliselt motiveerituna ehk otseses vastuolus Interpoli põhikirja artikliga kolm, mis sätestab, et Interpol ei vahenda poliitilisi vahistamistaotlusi," märkis Reinsalu pressiteates.
Nii Eesti poliitikud kui ka avalikkus peaksid tema sõnul usaldama õiguskaitseasutuste tööd ning mitte seadma nende erapooletust kahtluse alla. "Mina usaldan täielikult Eesti õiguskaitseasutusi ning olen veendunud nende erapooletuses," lisas Reinsalu.
Krossi juhtumit pole kaitseministri sõnul mõtet teha sisepoliitiliseks juhtumiks. "Küll aga peab Eesti riik lähtuma põhimõttest, et oma kodanikke tuleb kaitsta ja sellest peavad oma tegevuses lähtuma ka Eesti ministrid," kinnitas ta.
Peaminister Andrus Ansip ütles täna valitsuse pressikonverentsil, et kaitseministri nõunikuks palgatud, rahvusvaheliselt tagaotsitava Eerik-Niiles Krossi puhul tulnuks esmalt selgitada välja tõde, mitte asuda ka Eesti poolt juhtumit politiseerima.
"Oleme sisuliselt andnud riikliku kaitse ühe isiku suhtes – vähemalt avalikkuse silmis –, kelle suhtes pole kõiki uurimistoiminguid läbi viidud," sõnas valitsusjuht
ERRi vahendusel.
Küsimusele, keda ta politiseerimise all silmas peab, vastas peaminister: "Paraku pean nimetama kahte valitsuse ministrit. Tõe väljaselgitamine peaks olema igale valitsuse ministrile esmatähtis. Alles pärast seda tulevad erakondlikud huvid, solidaarsus oma kaaslasega ja kõik muu."
Peaminister tuletas meelde prokuratuuri sõnumit, et täna pole piisavalt alust Eerik-Niiles Krossi kahtlustada Arctic Sea kaaperdamises. "Ka "täna" ja "piisavalt" on olulised selles lauses," märkis Ansip.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!