Prantsusmaa valitsus ei sulge rohkem Electricite de France'i (EDF) tuumareaktoreid pärast seda, kui kolme aasta pärast lõpetab elektrienergia tootmise riigi vanim tuumajaam Fessenheimis.
"Minu vastus on ei. Minu vastus on selge," ütles Prantsusmaa tööstusminister Arnaud Montebourg intervjuus agentuurile Bloomberg. "See ei ole meie strateegia," lisas ta.
See vastus läheb vastuollu president Francois Hollande'i mulluse valimislubadusega. Hollande lubas kärpida Prantsusmaa sõltuvust tuumaenergiast 50%-le praeguselt 75 protsendilt.
"Tuumaenergia tagab Prantsusmaa tööstusbaasile konkurentsieelise," ütles Montebourg, kaitstes mitmete Prantsusmaa parlamendiliikmete, tööstuse ja ametiühingute seisukohta, et Prantsuse firmadelt ja majapidamistelt ei tohi võtta võimalust kasu saada olemasolevatest reaktoritest, mille eest eelmise põlvkonna maksumaksjad on juba maksnud.
"Ma olen kindel, et me jätkame seda traditsiooni," ütles minister. "Sakslased, kes tuumaenergiast loobuvad, on sunnitud taasavama söeküttel elektrijaamu ning on nüüd Euroopa suurimad saastajad. Meie investeeringud tuumaenergiasse tagavad meile konkurentsivõimelise elektrienrgia hinna, mis on madalam kui mujal."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Prantsuse pank Societe Generale prognoosib, et Prantsuse aktsiaturg CAC 40 võib president Hollande'i hilinenud majandusreformide tõttu tõusta järgmise kahe aastaga 60%.
Prantsusmaa maksustab tuumaenergia ja fossiilsete kütuste kasutamise heitmed, et kogunenud miljarditest eurodest rahastada taastuvenergeetika ja energiasäästu arendamist.
Electricite de France SA ehitab Suurbritannias esimesed uued tuumageneraatorid pärast 1995. aastat, olles eelnevalt saanud Suurbritannia valitsuselt hinnagarantii jaamas toodetavale elektrienergiale.
Tagasivalimise korral lubab Saksamaa kantsler Angela Merkel kiiresti ette võtta taastuvenergia tasude süsteemi, mis on elektrienergia hinna sakslaste jaoks talumatult kõrgeks ajanud.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.