Trükiäris aasta investeeringu teinud perefirma K-Print ekspordijuht Rait Rebane selgitab, et Eesti ettevõtja peab end mujal maailmas kogu aeg tõestama.
"Eesti ettevõte peab ennast igal sammul tõestama, sest mujal maailmas on visa kaduma arvamus, et meil siin veetakse kaupa alles hobusega," kommenteeris ta Äripäeva ajakirjale Tööstus. "Sellepärast käivad esmakordselt meilt tellivad kliendid pea alati enne kohal asja uurimas."
Iga-aastaste majandusnäitajate järgi Eesti trükifirmade seas keskmike hulka kuuluv K-Print kasutas 1,8 miljoni euroni küündivat investeeringut tehnoloogia uuendamiseks, mille abil tootmisse uusi võimalusi tuua ja jõulisemalt piiritagust müüki arendada. Samuti kolis ettevõte äsja Koplist Laki tänavale, kus uute ruumide lähedal sisse seadnud end teisigi Eesti trükifirmasid ning nendega seotud ettevõtteid.
Kolmekümne töötajaga OÜ K-Print on perefirma, mille suurosalus kuulub Rein Rebasele, nõukogusse kuuluvad aga tema ema Maimo Rebane ja abikaasa Krista Rebane, ettevõttes on ametis ka lapsed - Rait Rebane arendusjuhina ja Raili Rebane tootmisjuhina. Äri aga on praeguseks ületanud traditsioonilise perefirma mõõtmed, mistõttu ka Rein Rebane tunnistas firma tootmisvõimusele rahasüsti tegemist põhjendades, et just nüüd on parim aeg teha investeeringuid, kaasates maksimaalselt kõik ressursid ettevõtte arengusse - nii tootmiseks kasutatav pind kui tootmisseadmed hakkasid trükitööstuse edasist arengut lihtsalt piirama.
Tõepoolest - kui 2009. aastal ulatus K-Prindi müügitulu ühe miljoni euroni, siis 2012. aastal oli see juba kaks miljonit ning tänavu loodab Rein Rebane jõuda kolme miljoni euro suuruse käibenumbrini. Kogu kõnealuse aja vältel on ettevõte teeninud ka mõõduka 100 000 ja 200 000 euro vahemikku jääva kasumi.
Äripäeva Trükitööstuste ja Kirjastuste TOP ilmub 13. detsembril. Äripäeva tellijateni jõudvas lisaväljaandes saab lisaks valdkonna edukamatele firmadele teada, kuhu ja mis mahus trükitööstused-kirjastused ekspordivad ning mis on sektori valupunktid ja võimalused.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.