Eesti Vee-Ettevõtete Liidu hinnangul on täna riigikogus esimesele lugemisele tulev veeseaduse ja jäätmeseaduse muutmise eelnõu inimestele suureks ohuks.
EVELi juhatuse esimees Hans Liibek ütles
ERRi teleuudistele, et keskkonnakomisjonis sündinud seaduseelnõu läheneb reoveepuhastitest leviva haisu probleemile üllatavalt - nimelt eeldatakse uues seaduses, et kui reoveepuhasteid ümbritsevad ohualad senisest poole väiksemaks teha, kaob ka hais.
Liibek rõhutas, et ohualad ehk kujad on vajalikud selleks, et vältida reostuse ja haigustekitajate mõju inimesele.
Tänane Äripäev kirjutab, et seadusmuudatused tulevad kasuks ravimi- ja meediaärimehele Margus Linnamäele, kes omab kinnisvaraarendust Paljassaares, IRLi suurtoetaja Linnamäe kinnisvara Paljassaares paikneb Tallinna Vee sanitaartsooniga, mis praegu seab selle arendusele ehistuspiirangud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigikogu tänase istungi põhiaja võttis elav arutelu riigikogu liikmete Tõnis Kõivu, Liisa-Ly Pakosta, Peep Aru ja Siim Kabritsa algatatud veeseaduse ja jäätmeseaduse muutmise seaduse eelnõu üle.
Keskkonnakomisjoni liikme Rainer Vakra kinnitusel tõstavad täna riigikogus esimese lugemisel olnud veeseaduse muudatused seaduseks saades kõigis suuremates linnades vee hinda.
Uus seaduseelnõu on kasulik ettevõtja Margus Linnamäele, kuid võib Tallinna Vee klientidele tähendada 5-10 protsendilist hinnatõusu.
Täna jõuab riigikogus esimesele lugemisele seaduseelnõu, mille seaduseks saamisest oleks otsene kasu suurettevõtja, peamiselt ravimiärimehena tuntud Margus Linnamäel, kellest hiljaaegu sai ka ajalehe Postimees suuromanik.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.