Skanska lahkumine Eestist peegeldab siinse ehitusturu olukorda, ütles Merko Ehituse juht Andres Trink.
Skanska lahkumisega kaotab Eesti turg kvaliteetse ning professionaalse ehitusfirma, lisas ta. "Skanska kontserni otsus näitab hinnangut Eesti ehitusturu lähiaastate perspektiivile ja ning on märk turu mitte kõige paremast seisukorrast," ütles Leedus viibiv Trink.
"Täna keskendub siinne turg madalaimale hinnale, turg peaks aga liikuma selles suunas, et toetada kvaliteetseid firmasid ning professionaalset koostööd tellija ja tööde teostajate vahel ehitusprotsessi igas etapis," lisas ta.
Trink kinnitas, et ootab riigihangete korraldajailt positiivset eeskuju. "Täna nõuavad hankijad kohati ebarealistlikku hinda ning kehtestavad ehitusettevõtetele ka Skanska poolt välja toodud tingimused ja jätavad nende kanda riskid, näiteks vastutuse veeretamine töövõtjatele, trahvid, negatiivsed kassavood," selgitas ta.
Seotud lood
Põhjamaade suurim ehitusfirma Skanska andis teada, et teise kvartali tellimuste arv kasvas ning ehitusturg on üleüldiselt paranemas.
Lisaks tihedale konkurentsile on Skanska üheks lahkumise põhjuseks Lemminkäinen Eesti juhi Sven Pertensi hinnangul ka see, et riik ja ettevõtjad ei ole Eesti riigis partnerid ning riik töötab ettevõtjatele vastu.
Skanska Eesti käibenumbrid väga suured ei olnud ja ju ta ei suutnud siis kohaneda, kommenteeris Eston Ehituse juht Peep Sakk välisfirma lahkumist Eesti turult.
Skanska lõpetab järgmise aasta lõpuks Eestis tegevuse ning võõrandab või sulgeb oma siinsed üksused.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.