Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse esimehe Lasse Lehise sõnul ei tule ilmselt riigikogule üllatusena, et president jättis nn 1000euroste arvete seaduse eelnõu välja kuulutamata ja saatis riigikogule tagasi.
Riigikogu liikmed tunnistasid enne käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seaduse vastuvõtmist, et neil on uuel aastal plaan seda muutma hakata, rõhutas Lehis.
„Riigikogu peaks vaatama presidendi argumente - sellest sõltub, kas seadust saab üldse sellisel kujul vastu võtta, kas peaks seda muutma või sellest täielikult loobuma,“ märkis Lehis. „Meie arvame, et sellest seadusest ei saa asja mitte mingis variandis. Seda paremaks teha ei õnnestu, aga võib-olla hakatakse mingeid vahepealseid versioone arutama.“
Küsimusele, kas presidendi otsust võis mõjutada ka ettevõtete pahameel, arvas Lehis, et see võib nii olla küll. „Kui arutelu ettevõtetega oleks tõsisem olnud, siis oleks ka eelnõu seletuskirjad paremini põhjendatud,“ sõnas Lehis.
Ta lisas, et ettevõtete põhiküsimus on ikkagi see, kas info, mida maksuametile oleks pidanud hakkama esitama, oleks toonud maksuametile ka reaalset kasu. „Meie arvates see maksupettuste vastu ei aita. Meil on alternatiivseid ettepanekuid, mida oleme nõus tutvustama - need on paremad ideed,“ märkis Lehis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigikogu arutab täna taas ettevõtjates palju pahameelt valmistanud käibemaksuseaduse muutmist.
President Ilves jättis käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seaduse välja kuulutamata ning saatis selle riigikogule tagasi.
Küsimus on selles, kui paljusid ettevõtjaid käibemaksuseaduse muutmine tulevikus distsiplineerib ja kui paljudelt usalduse võtab, leiab ajakirjanik Alyona Stadnik.
Riigikogus täna kolmandal lugemisel olnud käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seadus võeti täna vastu.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.