Keskerakondlane Aivar Riisalu ütles täna riigikogus, et nn 1000euroste arvete seadus on tarvilik, aga ühiskonnal tekkis sellega probleem, mida tuleb lugeda ohumärgiks.
"See on see, et ettevõtjad on hakanud rääkima ettevõtluskeskkonna halvenemisest. Ettevõtluskeskkond ja liberaalne majandus ja tegelikult ka liberaalne maksusüsteem on olnud Eesti eduloo üks olulisi mootoreid," märkis Riisalu.
Ta lisas, et Keskerakond tahaks toetada seaduse muudatusi, aga need meetodid, kuidas neid ellu viiakse, ärritavad ühiskonna liberaalse majanduse vastu.
"Dialoogi puudumine, mis tekitabki olukorra, et järjest rohkem ja rohkem suhteliselt suure meediakampaania saatel teatavad väga suured ja lugupeetud ettevõtted: lähen Eestist ära, kuna mulle siin ei meeldi," märkis Riisalu.
Ta tõi näitena ehitusfirma Skanska ja toiduainetööstuse Tartu Mill. "Loetelu võiks jätkata. See on meie jaoks ohumärk, see on roosa tuli valgusfooris. Ma ei saa öelda, mida teevad minu lugupeetud erakonnakaaslased tervikuna. Mina isiklikult sellisel kujul seda seaduseelnõu ei näe ja ei pea õigeks toetada, sellepärast ei meie asi on ehitada riiki sellisena, et ta näeks välja ilus ja mõistlik," märkis ta.
Riigikogus täna kolmandal lugemisel olnud käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seadus võeti vastu. Eelnõu kehtestab käibedeklaratsiooni lisa, mille kohaselt peavad ettevõtjad hakkama deklareerima ükshaaval kõiki omavahelisi vähemalt tuhande euro suurusi tehinguid.
Riigikogu liikmeist hääletas valitsuse algatatud seaduse poolt 48, vastu oli 23 ja hääletamises ei osalenud 28.
Seotud lood
President Ilves jättis käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seaduse välja kuulutamata ning saatis selle riigikogule tagasi.
Täna kell 14 tuleb riigikogus kolmandale lugemisele valitsuse algatatud 2014. aasta riigieelarve seaduse eelnõu.
"1000 euro tehingu seaduse" jõustumine ilmestab kahjuks seda, kui vähe mõistetakse riigi poolt maksupettuste tegelikke põhjuseid ja probleeme, ütles advokaadibüroo Rask maksunõunik ja advokaat Villy Lopman.
Riigieelarvesse tekkis 24 miljoni eurone auk, sest osa ametiautode käibemaksustamise korra muudatusest lükati edasi.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.