Swedbankile kuuluva kinnisvarafirma Ektorneti juht teatas, et 16 äripinda komplektina müünud ettevõte ei ole varem nii suuremahulist tehingut teinud.
Ektornet Management Estonia juht Meelis Šokman ütles, et ettevõte on seni müünud väiksemaid varasid ja ühekaupa. Müüdud hoonete puhul oli komplektina müük juhi sõnul sobivaim lahendus.
„Varade müügi parima lahenduse leidmiseks kaasasime Catella Corporate Finance'i spetsialistid, kellega arutasime läbi erinevad võimalikud müügistsenaariumid ning antud lahendus osutus meie seisukohalt parimaks äriliseks tulemuseks,“ märkis Šokman.
Catella Corporate Finance juhtivpartner Aavo Kokk selgitas Äripäevale, et erinevalt üksikmüügist võtab komplektina müümine vähem aega.
„Kinnisvaratehing kestab tavaliselt mitmeid kuid, aga kui müüa paketina, siis saab müüja vaatepunktist selle protsessi kiiremini läbi viia,“ lausus Kokk.
Ektorneti valduses on veel valmis kortereid ning arenduspotentsiaaliga maatükke, mida müüakse ühekaupa. Šokmani sõnul ollakse siiski avatud ka teistsugustele pakkumistele, kui need on firma seisukohalt äriliselt mõistlikud.
Ektornet müüs äripindadest koosneva portfelli Colonna Capitali gruppi kuuluvale ettevõttele Pan-Estonian OÜ. Tehingu hinda osapooled ei avalikusta.
Kogumisse kuulub 16 ärihoonet üle Eesti, kogupindalaga 68 000 ruutmeetrit. Suuremad projektid asuvad näiteks aadressidel Tallinnas Peterburi tee 47b, Risu 2/4/6 Tartumaal ning Leola 53/55 Viljandis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pangad on kinnisvaraäris otsi kokku tõmbamas - pankrotivarana ostetud hapude laenude tagatisvarast on suur osa müüdud ning juurde midagi ei osteta.
Kinnisvarakonsultatsioonifirma Colliers Internationali juht peab Swedbanki müüdud ärihoonete maksumuseks 20 miljonit eurot.
Suuremate pankade poolt ülevõetud tagatiste maht on aasta-aastalt paisunud ning pangad plaanivad sel aastal kinnisvaraportfelli hoogsamalt müüma hakata.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.