Majandusanalüütik Heido Vitsuri arvates ei oleks eraisiku tulumaksu kaotamine põhjendatud.
„Üksikisiku tulumaks ei sündinud lõppude lõpuks tühjale kohale,“ ütles Vitsur ja selgitas, et üksikisiku tulumaks on mehhanism, mis lubab tulusid ümber jaotada ning mingil määral sissetulekulõhesid ületada.
„Kuivõrd selline ümberjaotav mehhanism on vajalik, siis temast loobuda ei saa,“ kinnitas Vitsur. Ta seletas, et juhul, kui tahetakse, et lõhed inimeste vahel, inimeste sissetulekute kategooriates veel suureneks, siis eraisikutulumaksust loobumine sobiks, kui aga leitakse, et olukord on niigi selline, et lõhed väikese ja suure grupi vahel on kasvanud sotsiaalselt häirivaks, siis eraisiku tulumaksu kaotada ei saa.
Äripäev küsis ajendatult täna avaldatud arvamusartiklist „Kaotame eraisiku tulumaksu“, mida arvavad majandusinimesed eraisiku tulumaksu kaotamisest?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuna kogume igal aastal isegi tubaka- ja alkoholiaktsiisi neljandiku võrra enam kui laekub riigieelarvesse üksikisiku tulumaksu, siis teen ettepaneku viimane kui marginaalne riigi sissetulekuallikas üldse kaotada. See jätaks eraisikutele aastas enam kätte pea 300 miljonit eurot, kirjutab Swedbanki vanem investeeringute juht Tarmo Tanilas.
Advokaadibüroo Hansa Law Offices vandeadvokaat ja endine maksuameti peadirektori asetäitja Vahur Kivistik pooldab tulumaksu otsustavat vähendamist, ent mitte täielikku kaotamist.
Rahandusminister Jürgen Ligi peab tulumaksu halvaks maksuks ja näeb ideaalina ainult saastamise ja tarbimise maksustamist.
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.