Hekotek AS juhatuse esimehe Heiki Einpauli sõnul on koonerdamine kahjulik, aga kokkuhoid kasulik.
"Talupoja tarkus "võlg on võõra oma" maksab minu arvates teatud mõttes igal pool. Kui võetakse laenu või kulutatakse võõrast raha, peab väga täpselt olema teada, kuidasmoodi raha tagasi makstakse ja sellele peab kogu aeg mõtlema," kommenteeris Einpaul.
Tema hinnangul on sellisel juhul tegevus õigustatud. Kui võõras raha tagasi ei teeni, siis selle kulutamine tema filosoofia hulka ei kuulu.
"Kokkuhoidu on vaja, aga koonerdada ei tohi. Tuleb mõelda, millal on võimalik rohkem teenida ning millisel momendil on vaja keskenduda sellele, kuidas ratsionaalselt tegutseda. Igal juhul on vajalik kuldne kesktee ja seda kõikides asjades, äärmused on kehvad. Kui kokkuhoid läheb üle koonerdamiseks, on see kahjulik nähtus," lausus ta.
Kommunikatsioonibüroo Powerhouse juhataja Janek Mäggi kirjutab tänases Äripäevas, et säästmine sööb majandust nagu vähkkasvaja. Kärpimise tõhususes kahtlemine on õigustatud vaid ühel juhul – kui kestlik kahanemine on välditav. Eestis see lähiaastatel võimalik ei ole, leiab ta. Äripäev küsib, kuidas kärpimisega mitte üle pingutada.
Seotud lood
Ka meil räägitakase säästmisest ehk tarbimise edasilükkamisest tulevikku, kuid säästmine hävitab majandust – sööb seda nagu vähktõbi. Seisev raha on nagu sõnnik, mis on põllule laotamata ja mädaneb, kirjutab Powerhouse'i juhataja Janek Mäggi.
Infotark AS juhatuse esimees Jüri Ross märkis, et kärpimisega ei tea kunagi seda piiri, kui sa võid endale haiget teha. Samas, kui tunned ala ning oled mõistlik, kärpmisega üle ei pinguta.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.