Akzo Nobel Baltics AS juht Piret Minn märkis, et kriisi ajal kärpimine ei olnud ettevõttel eesmärk, vaid lihtsustati protsesse ja struktuure. See annab võime kasvama hakata.
"Ma ei ütleks, et meie siin väga paaniliselt tegutsesime kriisi ajal. Põhiline on saada aru, mis on eesmärk ja mis on vahend. Me ei teinud kärpimist üleöö, sest selle asja juures on oluline jätkusuutlikkus," kommenteeris Minn.
Ta lisas, et eraettevõtluses on kokkuleppe ka omanikega ning koostöö omanikku ja operatiivse juhtkonna vahel. "Mõlemate ootusi on vaja vähendada, siis on ettevõtte jätkusuutlik ning reorganiseerimine võimalik. Kuskil tuleb kahanemine ette võtta, aga see on väga lühinägelik. Konstruktiivne dialoog omanike ning juhtkonna vahel tagab jätkusuutlikkuse," tõdes ta.
Kommunikatsioonibüroo Powerhouse juhataja Janek Mäggi kirjutab tänases Äripäevas, et säästmine sööb majandust nagu vähkkasvaja. Kärpimise tõhususes kahtlemine on õigustatud vaid ühel juhul – kui kestlik kahanemine on välditav. Eestis see lähiaastatel võimalik ei ole, leiab ta. Äripäev küsib täna ettevõtjailt, kuidas kärpimisega mitte üle pingutada.
Seotud lood
Ka meil räägitakase säästmisest ehk tarbimise edasilükkamisest tulevikku, kuid säästmine hävitab majandust – sööb seda nagu vähktõbi. Seisev raha on nagu sõnnik, mis on põllule laotamata ja mädaneb, kirjutab Powerhouse'i juhataja Janek Mäggi.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”