Pikalt väldanud vaevalised kõnelused Euroopa Parlamendiga sünnitasid eile lõpuks esialgse kokkuleppe pankurite boonuste piiramiseks Euroopas, mis võimaldab edasi liikuda pangandust reguleeriva ulatuslikuma reeglite paketiga.
Boonuste teema taga on kinni olnud aastal 2010 Baselis kokku lepitud uute rahvusvaheliste pangandusreeglite (nn Basel III reeglid) ülekandmine ELi seadustesse, mis peaksid vähendama uute finantskriiside riski. Eesmärk on, et pangad oleksid jälle majanduse vereringe osa, mitte eelkõige vaid raha tegemise masinad.
Euroopa Parlament on kriisi kiiluvees ja panganduses järjest uute skandaalide ilmsiks tulles visalt nõudnud piiri ka pankurite boonustele. Vastse kokkuleppe järgi keelatakse näiteks boonused, mis on kaks korda suuremad kui põhipalk. Ning kõik boonused, mis ületavad põhipalga, vajavad aktsionäride heakskiitu, vahendas agentuur Bloomberg. Suurtest turgudest on Euroopa Liit pankurite boonuste teema kõige karmimalt käsile võtnud, nentis agentuur.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Europarlamendi saadiku Siiri Oviiri väide, et Euroopas ei ole riigiettevõtete juhtide palkadele ülempiiri, ei pea paika.
Šveitsis pühapäeval toimunud rahvahääletusel toetasid valijad piirangute seadmist börsifirmade tippjuhtide palkadele - need reeglid saavad olema maailmas ühed kõige rangemad.
Euroopa Liit ei suutnud eile Brüsselis leppida kokku Basel III pangandusreeglite kehtestamises, pangatöötajate tasustamises, suurte pankade kapitalinõuetes ega ka selles, kui suuri õigusi anda Euroopa Pangandusametile, vahendab Bloomberg.
Nädalavahetusel Šveitsis toimunud referendum, mis toetas firmade tippjuhtide palkade piiramist, suurendab survet karmimateks meetmeteks ka Saksamaal, vahendas agentuur Bloomberg.
Juuste hõrenemine ja kiilanemine tekitab pidevalt stressi? 14aastase kogemusega juuksespetsialist annab nõu juuste efektiivseks taastamiseks ning ka juuste siirdamise eel- ja järelhoolduseks.