Tuleks ka pensioni III sambasse maksta, leiab Swedbank Investeerimisfondide juht Loit Linnupõld.
Järgneb Linnupõllu kommentaar:
II sammas aitab ilmset tasakaalustada riiklikku pensioni vähenemist, kuid sellest ei piisa elamisväärse pensioni saamiseks. Iga inimene peaks oma eluea jooksul kõrvale panema (vabal valikul) ca 10% oma igakuisest sissetulekust, tagamaks et tema pension moodustaks 60-70% tema viimasest palgast. Teiseks, III sambasse tehtavad sissemaksed võiksid olla suuremad, kokku võiks III sambasse minna pigem üle 10% palgast. Kolmandaks, tööandjatele tuleks anda võimalus pakkuda töötajatele maksuefektiivseid pensioniskeeme.
Linnupõllu sõnul on Swedbanki pensionifondid Eesti aktsiatesse, kinnisvarasse ja metsa investeerinud ca 6% oma koguvaradest, mis panga arvates on tänases olukorras põhjendatud.
Seotud lood
Riigikogulasest ettevõtja Reet Roosi sõnul on eestlastele vaja investeerimisalast haridust ja koolitusi, et algajad investorid saaksid lihtsamalt alustada, oskaksid infot leida ja eristada sisutühja olulisest.
Danske Capital ASi tegevjuhi Silja Saare sõnul tuleb pensionipõlve ette planeerida ning seada selleks eesmärgid.
20 riigist, kus on kõige parem pensionile minna, asuvad enamus Euroopas.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”