Veebruaris tõusid Eestis aastaga toidu ja mittealkohoolsete jookide hinnad 6 protsenti, teatas täna statistikaamet.
Seevastu maailmas langesid veebruaris toidukaupade hinnad aastaga 2,5 protsenti, selgub ÜRO Toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni FAO indeksist.
2012. aasta veebruariga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim eluasemekulutused, mis andsid kogutõusust ligi poole. Sellest omakorda üle 80% andis aastatagusega võrreldes 13,1% kallinenud elekter, soojusenergia ja küte. Toit andis kogutõusust ligi kaks viiendikku, millest üle veerandi jäi aastaga 7,3% kallinenud lihatoodete arvele ning üle kolmandiku andsid vastavalt 15% ja 17% kallinenud köögi- ja puuvili, kirjutas Eesti kohta statistikaamet. Mullu sama ajaga võrreldes on toidukaupadest enim ehk 39% kallinenud kartul, 30% munad ning 6% odavnenud tangained.
Kui Eestis kallinesid lihatooted 7,3 protsenti, siis maailmas langesid 0,2 protsenti. Maailmas kallinesid piimasaadused aastaaga 0,5 protsenti, teraviljad ja riis hinnad tõusid 8,4 protsenti, õlid ja rasvad odavnesid 13,7 protsenti ja suhkur odavnes 24,3 protsenti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tarbijahindade kasvu kiirendasid enim eluasemekulude ja toidu kallinemine, kinnitas Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Töötleva tööstuse tootjahindade kasv on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hinnangul aasta alguses olnud suhteliselt tagasihoidlik.
Veebruaris oli toiduainete hinnatõus laiapõhjaline ning võib arvata, et aasta alguses toimunud elektrikulude tõus levis toiduhindadesse, kommenteeris rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika analüütik Kristjan Pungas.
Juuste hõrenemine ja kiilanemine tekitab pidevalt stressi? 14aastase kogemusega juuksespetsialist annab nõu juuste efektiivseks taastamiseks ning ka juuste siirdamise eel- ja järelhoolduseks.