Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart tunnistab, et averusprojektid koormavad linnakassat ning sel aastal ühegi uut ei alustata.
"Tõepoolest, mõned nendest projektidest on linnakassale koormavad. Aga samas me peame täitma kohustust ja renoveerima neid koole ja kui riik ei toeta, siis tuleb valida teised võimalused," rääkis Kõlvart.
Praegu on Tallinna linnal kaht sorti lepingud, ühed, mille lõppedes peaks Tallinna linn kinnisvara tagasi ostma ning teised, kus ei ole paigas, mis 30 aasta möödudes haridusasutuste hoonetega tehakse.
Kõlvarti sõnul on hoone tagasiostmise nõude puudumine positiivne, kuna lepingu tähtaja lõppedes on linnal võimalik otsustada, kas konkreetset kooli on üldse vaja või on mõistlikum ehitada uus koolimaja. "Ma arvan, et see on pigem kasulik, sest annab linnale võimaluse valida," ütles Kõlvart.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Iga 18. euro pealinna kassast ehk 5,6% eelarvest kukub väikesele grupile ettevõtjatest. Koostöö nendega kestab veel üle paarikümne aasta.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.