Iga 18. euro pealinna kassast ehk 5,6% eelarvest kukub väikesele grupile ettevõtjatest. Koostöö nendega kestab veel üle paarikümne aasta.
PPP (public private partnership) ehk averuseks nimetatav koostöö võimaldas küll teha Tallinnal koolid kiiresti korda, kuid nüüd on muutunud nendest lepingutest tulenevad kohustused koormaks linnakassale ning see pidurdab Tallinna investeerimistegevust.
Pealinn ei saa laenukoormust suurendada, et teha näiteks kiiremas tempos korda Tallinna auklikud tänavad. Tallinna teede ja tänavate renoveerimisele kulub sel aastal 31,5 miljonit eurot, era- ja avaliku sektori koostööprojektide maksete maht on 2013. aastal kokku 33,9 miljonit eurot.
Kuigi linnapea Edgar Savisaar peab erafirmadega koostöös haridusasutuste renoveerimist ja munitsipaalmajade rajamist kasulikuks, tunnistab abilinnapea Mihhail Kõlvart siiski, et linnakassale on averusprojektid koormavad. Sel aastal linn ühegi uue projektiga ei alustata.
Loe tänases Äripäevas ilmunud artiklist "Tallinna kaanid", kes ettevõtjatest on end haakinud pikaks ajaks Tallinna rahakotti külge ning mis on averusprojektide plussid ning miinused.
Autor: Marta Jaakson, Aivar Hundimägi
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna linnal on nelja ettevõttega leping 16 kooli ning kahe lasteaia remondiks ja haldamiseks, kokku teenisid lepingupartnerid mullu 7,4 miljonit eurot puhaskasumit.
Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart tunnistab, et averusprojektid koormavad linnakassat ning sel aastal ühegi uut ei alustata.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.