SEB privaatpanganduse strateegi Peeter Koppeli hinnangul võiks rahale eelistada vara ning positiivse reaaltootluse teenimiseks tuleks ka riski võtta.
Euroala rahandusministrid leppisid kokku Küprose abipaketis, mille mahuks on 10 miljardit eurot ning mis pretsedenditu meetmena näeb ette hoiustajate maksustamise. See vallandas Küprosel aga pangajooksu. Kardetakse selle levimist. Küsisime päevaküsimusena, kas Küprose sündmusi silmas pidades olete hoiuste osas usaldust kaotamas.
"Vaadake, ma olen investeerimisinimene ning ma olen tänaseks ligi neli aastat erineva intensiivsusega delikaatselt ja vähem delikaatselt üritanud mõista anda, et cash is trash, rahale võiks eelistada vara ning positiivse reaaltootluse teenimiseks tuleks riski võtta," märkis Koppel oma vastuses ja lisas: "Küprosel toimuv ei ole minu seisukohta selles osas kuidagi muutnud ning sealmail võimalike ohtlike ja laiemate tagajärgedega pretsedentide loomine ilmselt kasvataks küll turgude volatiilsust, kuid jätaks minu hinnangul kestva kriisi kui sellise enam-vähem samadesse rööbastesse, kus süvenevatele probleemidele reageeritakse keskpankade bilansimahtude kasvatamisega, milledelele varade hinnad reageerivad aga tõusuga."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!