Igapäevaselt CMA Marketsi poolt koostatav maksejõuetuse riskide ülevaatest selgub, et täna tegi suure languse Küpros, mille maksejõuetuks muutumise riski hinnatakse nüüd 54,69% suuremaks.
Küprose maksejõuetuks muutumise risk on CDS (credit default swap) riskipreemiate alusel tõusnud 326,46 punkti võrra 923,39 punktini.
Riikide maksejõuetuse edetabelis tõusis Küpros kolmandale kohale Argentina ja Kreeka järel. Küprosest tahapoole jääb Pakistan, Venezuela, Egiptus, Ukraina, Portugal ning Iraak.
Seotud lood
Vaatamata suurele avalikkuse vastuseisule võtab täna Küprose valitsus hääletusele pangahoiuste maksustamise plaani, mis on olulise tähtsusega 10 miljardi euro suuruse abipaketi saamiseks.
Küprose parlament hääletab abipaketti riigi finantssüsteemi stabiliseerimiseks alles esmaspäeval, mitte nädalavahetusel, nagu eelistanuks Euroopa Keskpank, IMF ja eurogrupp, mis paketi tingimustes laupäeva hommikul kokkuleppele jõudsid.
Täna Moskvas börside avanedes tegid Venemaa börsiindeksid mitmeprotsendilise languse, kuna Küpros võib vastu võtta hoiuste maksu. Selle tagajärjel kannataksid Küprosel hoiustavad Vene pangad, ettevõtted kui ka eraisikud.
Swedbanki portfellijuhtimise valdkonnajuhi Urmas Simsoni prognoosil võib Küprose pangajooks tuua kaasa hoiuste väljavoolu ka teistes Lõuna-Euroopa riikides.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.