Järgmisel aastal euroga ühineda sooviv Läti muutub atraktiivsemaks venelaste silmis, kes otsivad võimalusi kriisi sattunud Küprose investeeringuid ümber suunata, ütles uudisteagentuurile Bloomberg investeerimispanga Trigon Capital juht Joakim Helenius.
„Läti on kõvasti paremas makromajanduslikus seisus kui Küpros ja ta pole silmist kadunud venelaste hulgas, kes otsivad oma kapitali hoiustamiseks turvalisi riike,“ ütles Helenius, märkides et euroga liitudes hakkab Läti kuuluma pigem eurotsooni „tugevate riikide“ blokki.
„Läti majanduslik seis püsib tugeval tasemel, et meelitada juurde Vene raha. Euroga ühinedes muutub riik veelgi atraktiivsemaks venelaste hulgas, kes otsivad oma kapitalile poliitiliselt stabiilses ja tugevas majanduses turvalist kohta. Ma olen Läti väljavaadete suhtes optimistlik ja seetõttu näen võimalusi, et likviidsete vahendite maht kasvab Lätis teistest riikidest kiiremini,“ lisas Helenius.
Moody’s Investors Service andmeil on Küprose pankade kontodel hinnanguliselt 31 miljardi dollari väärtuses Vene eraisikute ja ettevõtete raha. Läti pankades on mitteresidentide (peamiselt venelaste) hoiused umbes 10 miljardit dollarit.
Seotud lood
Küproselt pagev raha ei tule Eestisse ja mul on selle üle hea meel, ütles rahandusminister Jürgen Ligi täna Vilniuses kolme Balti riigi rahandusministrite kohtumisele järgnenud pressikonverentsil.
Küprose jaoks päästeplaani loomine on teistega võrreldes raskemaks osutunud, sest keegi ei taha päästa Vene kriminaalide kampa, ütles Hermitage Capital Managementi investeerimisjuht.
Rahandusminister Jürgen Ligi ütles täna hommikul vastu võetud saanud Küprose abiprogrammi kohta, kus üle 100 000eurosed hoiused maksustatakse, et on loogiline, et ka finantssektor annab oma panuse riigi rahanduse taastumisse.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.