Tallinna halduskohus lubab Tallinna Vee tariifivaidlust arutada avalikult, kuid vaid osaliselt. Avatud suhtluse ja läbipaistvuse huvides avalikku kohtuvaidlust nõudnud börsifirma leiab, et jätkuv salatsemine ettevõtte hinnametoodika küsimuses on murekoht nii klientidele kui ka kõigile ettevõtetele, kelle tegevust konkurentsiamet reguleerib.
Tänavu 20. märtsil otsustas Tallinna halduskohus rahuldada ASi Tallinna Vesi taotluse menetluse avalikuks kuulutamiseks vaid osaliselt, otsustades menetleda vaidlust „konkreetse veeteenuse hinna üle“ kinnises menetluses.
See tähendab, et kohtumenetlus on avalik erastamisprotsessi käsitlemise, erastamislepingu seadusele vastavuse, hinnametoodika ning Tallinna Vesi majandusnäitajate osas.
Tegelikku hinnametoodikat ning konkurentsiameti põhjendusi arutatakse kinnisel istungil, kaitsmaks informatsiooni, mida konkurentsiamet käsitleb oma “ärisaladusena”, kirjutab Tallinna Vesi börsile edastatud teates.
Börsifirma sõnul ei peaks konkurentsiamet määratlema omal valikul informatsiooni „ametisiseseks kasutamiseks“, kaitsmaks oma töömeetodeid ja metoodikaid. „Tegelikkuses tähendab konkurentsiameti taotlusel kujundatud kohtu seisukoht seda, et avalikku arutelu selles osas, kuidas konkurentsiamet hindab ja arvutab kooskõlastatavaid hindu, ei saa kunagi toimuma,“ on Tallinna Vesi nördinud.
Tallinna Vee hinnatariifid on Tallinnas püsinud muutumatuna 2010. aastast, kuna konkurentsiameti hinnangul on börsifirma kasumlikkus liiga kõrge ning ettevõtte peaks tariife alandama 29% võrra.Tallinna Vee ärikasumi marginaal on püsinud viimased viis aastat 54 ja 60 protsendi vahel.
Samas ulatus veefirma investeeritud kapitalilt teenitud tulukuse määr oli 2012. aastal 6,6% ning on olnud keskmiselt alates erastamisest 2001. aastal 6,2% aastas. See aga vastab Tallinna Vee erastamise ajal allkirjastatud äriplaanis ettenähtule.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna Vesi nõukogu kinnitas 2012. aasta auditeeritud majandustulemused. Finantstulemused ei ole võrreldes 25. jaanuaril 2013 avaldatud esialgsete tulemustega muutunud.
Konkurentsiamet ei nõustu Tallinna Ringkonnakohtu otsusega ja on kaevanud edasi Riigikohtusse, teavitas Tallinna Vesi börsile.
Konkurentsiameti välis- ja avalike suhete osakonna juhataja Maarja Uulits ütles Tallinna Vee kohtuvaidluse kohta, et tõenditena kasutatakse mitmeid ärisaladusi ning sellepärast kuulutati menetlus kinniseks.
Tallinna Vesi saatis majandus- ja kommunikatsiooniministrile kirjaliku pöördumise palvega viia läbi põhjalik uurimine seoses Eestis kehtiva hinnametoodikaga, teatas ettevõte börsile.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.