Veebruari lõpus päästeameti peadirektori kohalt lahkunud Kalev Timberg tunnistas intervjuus Postimehele, et siseminister Ken-Marti Vaher isegi ei küsinud, keda ta näeks oma mantlipärijana.
Timberg tunnistas
väljaandele, et polnud veel valmis päästeametist lõplikult lahkuma: "Võib-olla oleksin ka midagi mõtlema hakanud, aga ilmselt oli meie siseminister väga tööga hõivatud, sest ta ei leidnud aega lahkuvate peadirektoritega kordki kohtuda, et küsida, mis organisatsioonis toimub ja millist pealikku me ette kujutame."
Timbergi sõnul kohtus ta ministriga ainult oma lahkumisüritusel. "Enne peadirektori valimist ei küsitud minult midagi. Mulle on jäänud selline tunne, nagu minu peale vaadatakse kui äratöötanud materjalile, ja seega pole mul ka huvi vaadata siseministeeriumi kui organisatsiooni peale, keda saaksin toetada," märkis päästeameti endine juht.
"Värske vere juurdetoomine võib olla õige, aga see ei pea toimuma verelaskmisega organisatsioonis. Nii tekitatakse organisatsioonis tunne, et "ülejäänud on ette nähtud põllul käimiseks, aga juhid me teile leiame"," rääkis Timberg.
Seotud lood
Töösuhtes tugevamal positsioonil minister ei tohi lubada nõrgemas positsioonis töövõtja või nõukogu liikme avalikku alandamist, rõhutas ACE Logistics Group nõukogu esimees Karli Lambot.
Nii sise- kui ka kultuuriministri juhtimisvõtted näitavad arrogantsi ja hoolimatust, kuid ma ei pea neid üksikjuhtumiteks, sest sarnaseid olukordi on ennegi ette tulnud, ütles kommunikatsioonibüroo OÜ Vare & Jaakkola partner Jaan Vare.
Ei tohi jätkuda olukord, kus minister ei mõista ega oska ning osakonnajuhataja saab aru, aga pole volitatud otsustama, leiab juhtimiskonsultant Mait Raava.
Eestis keskmist palka teeniv inimene, kes on alates 1992. aastast iga aasta ühe kuupalga kulda investeerinud, on lisaks väärtuse säilitamisele ka oma ostujõudu kasvatanud. Vaatame andmeid lähemalt.