Järjest raskem on rahale varju leida – nädalavahetusel teatas ka Luksemburg, et võib lahti öelda senisest praktikast, kus riik teistele Euroopa Liidu riikidele nende riikide kodanike pangakontode kohta infot ei anna.
„Üle maailma võtab hoogu elektroonilise infovahetuse trend,“ ütles Luksemburgi rahandusminister Luc Frieden intervjuus Saksa väljaandele Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. „Erinevalt varasemast ei ole me enam rangelt selle vastu.“
Ministri sõnul on Luksemburg oma hoiakut muutnud.
Euroopa Liidus on praeguseks jäänud vaid kaks riiki, Austria ja Luksemburg, mis ei anna teistele ELi riikidele välja nende kodanike nimesid, kellel on konto Austrias või Luksemburgis.
Väike žest Luksemburgilt võib olla Euroopa riikide valitsustele suur samm edasi raha jälitamiseks, mis otsib varju riikides, mis OECD infojagamise reegleid ei järgi, kirjutas Wall Street Journal.
Seotud lood
Vandudes alla kasvavale survele, teatas täna lõpuks ka Austria valitsus, et on valmis ümber vaatama seadused, mis pole seni võimaldanud teistele liikmesriikidele infot jagada nende kodanike hoiuste kohta Austria pankades.
Nüüd, kus isegi Luksemburg on andnud mõista, et on valmis pangasaladuselt loori kergitama ja teiste Euroopa Liidu riikidega välisriikide hoiustajate kohta rohkem infot jagama, on Austrial raske üksi trendile vastu seista, ütles Euroopa Komisjoni maksuvolinik Algirdas Šemeta.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.