Keskerakonna juhitud Tallinna linnavalitsuse otsus esitada Äripäeva vastu hagi on tavapärane propagandatrikk, et seada kahtluse alla Äripäevas ilmunud artiklid ja suunata avalikkuse tähelepanu ära olulistelt teemadelt.
Üheks oluliseks teemaks on Keskerakonna varjatud rahastamine ning Keskerakonda kuuluvate Tallinna linnajuhtide tegevus osade ettevõtjate soosimisel.
Äripäev on reedel ja esmaspäeval kajastanud kohtus korduvas pistisevõtmises süüdi mõistetud endise linnaametniku Ivo Parbuse kohtutoimikutes olevaid dokumente. Nendest dokumentidest selgub, et Ivo Parbus tegutses linnajuhtide teadmisel. Samuti ilmneb jõustunud kohtuotsuse dokumentidest, kuidas Keskerakonna propagandategevuseks varjatult raha maksnud ettevõtjale tehti Tallinna linnas soodne otsus.
Linnavalitsuse algatataval kohtuvaidlusel on üks suur pluss – avalikkus saab veelgi paremini teada, kuidas tegelikult Tallinna linna valitsetakse. Keskerakonda kuuluvad Tallinna linnajuhid oleksid aga käitunud pealinna maksumaksja suhtes ausalt ja korrektselt, kui hagi oleks esitanud Keskerakond, sest Äripäeva artiklites kritiseeriti eeskätt Tallinna linna juhitavate keskerakondlaste tegevust.
Seotud lood
Kolm aastat tagasi kaebas Tallinna linnavalitsus Äripäeva kohtusse seoses lehes avaldatud artiklitega, milles linnavalitsuse hinnangul väideti, nagu käiks Tallinnas korruptiivne tegevus linnavalitsuse teadmisel ja heakskiidul.
Äripäev võitis Tallinna linnaga peetava kohtuvaidluse ka ringkonnakohtus. Varem oli Äripäev saanud võidu esimeses kohtuastmes, kuid linnavalitsus kaebas selle otsuse edasi.
Tallinna linna eksametniku Ivo Parbuse kohtutoimikust selgub, et Keskerakonda rahastasid varjatult mitmed tuntud ettevõtjad oma firmade kaudu.
Hiljuti sai lõpliku kohtulahenduse keskerakondlastest Tallinna linnaametnike räige korruptsiooniasi, kuid linnajuhtide, eesotsas linnapea ja Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare keel vabandamiseks ei paindu, rääkimata poliitilise vastutuse võtmisest, kirjutab ajakirjanik Koit Brinkmann.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.